Dünya orta kuşakta yeniden kurulurken “vatan” ortak paydasında buluşabilmek

Dünya orta kuşakta yeniden kuruluyor. Bölgemizde yeni ittifaklar, yeni işbirlikleri oluşuyor. Bunların Türkiye’nin aleyhine olanlarıyla mücadele etmek tek başına ne Cumhurbaşkanı’nın ne hükümetin işi. Mücadele topyekun yapılmak durumunda.

Dünya orta kuşakta yeniden kuruluyor farkında mısınız? İttifaklar değişiyor. Yeni ittifaklar kuruluyor. Yeni devletçikler için uluslararası büyük aktörler piranalar gibi bölgemize saldırıyor. Kartlar yeniden açılıyor. İttifaklar yeniden şekilleniyor.

İsrail’in güvenliği ve çıkarları için merkeze alınarak oluşturulan ittifakta “amca oğulları”nın bir kısmı ile İsrail sıkı fıkı oluyor.

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ile başlayan süreçte Körfez Araplarının bir kısmı İsrail ile ikili ilişkiler geliştiriyor.

Arap Yarımadası’nın en büyük ülkesi Suudi Arabistan ve diğerleri sıraya giriyor. Mısır’daki Sisi yönetiminin “halka rağmen” İsrail ile ilişkilerini düzenlemeye çalışması bölgesel denklemi İsrail lehine değiştiriyor.

Diğer taraftan yeni ittifakın Türkiye, İran, Irak, Suriye, Kuveyt ve Katar’ı doğrudan tehdit ettiğini bilenler de kendi aralarında ittifaklar geliştiriyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Kozinoğlu’nu FETÖ’ye gammazlayan Enver Altaylı, acaba yeğeni Kavuncu’ya ne dedi 23 Ekim 2020 | 1.047 Okunma Elindeki Yasin Börü’nün kanını etrafa sıçratmak isteyen provokatör 20 Ekim 2020 | 290 Okunma Onurlu bir insan istifa eder çeker gider… Peki siz? 16 Ekim 2020 | 609 Okunma Soysuzlar, namussuzlar, dün ne idiyseler bugün aynılar 13 Ekim 2020 | 1.318 Okunma Dünya orta kuşakta yeniden kurulurken “vatan” ortak paydasında buluşabilmek 09 Ekim 2020 | 50 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar