​Dün MHP’yi ele geçirmek isteyenler bugün Ak Parti’yi bölmeye çalışıyor ​

Siyasette kartlar yeniden karılıyor. MHP’nin birkaç yıl önce yaşadıklarının bir benzerini Ak Parti için sahneye koydular.

Hani şu 2016 yılında MHP’yi “Olağanüstü Kongre” ile ele geçirme hamlelerinden ve sonrasındaki ayrışmadan söz ediyorum.

Onun bir benzerini bu kez Ak Parti için yürürlüğe koymuş görünüyorlar. MHP’de kongre maharetiyle yönetimi ele geçiremeyenler ayrışarak yeni bir parti kurmuşlardı ve o günlerde “2015’te Erdoğan’ı Beştepe’ye hapsetmek isteyen Ak Partililerin arkasındaki güç ile MHP’yi bölenlerin arkasındaki güç aynı mı” diye sormuştuk. (3 Mayıs 2016 Yeni Şafak)

***

İyi Parti (İP) Genel Başkanı Meral Akşener’in, “Ne yapsak muhafazakar, dindar tabana hitap edemiyoruz. Babacan ve Davutoğlu ile bunu başarabiliriz” minvalindeki açıklamasından sonra Ak Parti’deki istifaları ve gelişmeleri görünce insan ister istemez bazılarının 2015/2016 yıllarında “siyaseti nasıl dizayn etmek istediklerini” hatırlıyor.

Ali Babacan’ın kuracağı parti ile Ahmet Davutoğlu’nun kuracağı parti “Ak Parti’nin tabanına” yönelik bir hamleden başkaca bir şey ifade etmeyecekse ki öyle görünüyor. O halde yakın geçmişte Ak Parti ve MHP’ye yönelik hamle yapanların bugün yeniden harekete geçtiğini söylemek yanlış olmasa gerek.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Yunanistan ile gerginlikte doğal gazdan daha çok adalar mevzuu dikkatimi çekiyor 18 Eylül 2020 | 294 Okunma K.Atatürk maskesi takanların gerçek yüzünü görmek için Kaftancıoğlu turnusoluna bakmak 15 Eylül 2020 | 302 Okunma Sapık şeyhin cübbe ve sarığı üzerinden taban kaydırma faaliyeti yürütmek 11 Eylül 2020 | 2.026 Okunma “Nur perdesine dolanmış” şeref yoksunu şeyh bozuntusu üzerinden dindarları sopalamaya kalkışan hadsizler 08 Eylül 2020 | 2.859 Okunma Millete hakareti yaşam tarzına dönüştürmüş müstemleke kafalılar 04 Eylül 2020 | 2.064 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar 2 yorum