Demirtaş’ın arkasındaki güç nedir diye merak edenler için anlama kılavuzu

Selahattin Demirtaş, PKK terör örgütünün kurucu ele başı Abdullah Öcalan ve jenerasyonundan çok daha farklı bir pozisyondadır. Onun, Öcalan ve PKK politbürosunu bile araçsallaştırabilecek bir kurnazlığa sahip olduğunu düşünüyorum.

“Çözüm süreci”ni başından itibaren destekledim. Çünkü memleketin bir yarası olduğunu düşünüyordum. Ve o yaranın kaşınarak kanatılmasıyla ortaya çıkan sonuçlardan bu milletin kurtulması gerektiğine inanıyordum.

O süreçte şehit yakınları bağırlarına taş basıp sustular. Kan kusup kızılcık şerbeti içtik dedik sustuk.

Tek bir derdimiz vardı. Terör belasından kurtulmak. Bu memleketin Kürtlerinin istismar alanlarını yok etmek!

O günlerde “Akil insanlar”ımızdan birinin sözünü hatırlıyorum. “Evin çocuklarının hepsi bir olmuyor. Birisi de var ki biraz haşere biraz asi, ergen misali. Sabırla evin içinde tutmak için bazen sırtını sıvazlamamız gerekiyor” demişti.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Hocalı katliamının yıldönümünde karışan Ermenistan 26 Şubat 2021 | 32 Okunma Biden’e akıl verenler, “Türkiye’de iktidarın gitmesini bekle ve baskı yap” diyor 23 Şubat 2021 | 432 Okunma Gara’daki meşum hadise maskeli balonun sonunu hazırlıyor 19 Şubat 2021 | 510 Okunma PKK terör örgütünün katliamına söylem ile destek olanlara inat… 16 Şubat 2021 | 196 Okunma Otonom araçlar, güvenli haberleşme, güvenli ülke istiyorsan uzayda olmak zorundasın 12 Şubat 2021 | 443 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar