Cumhur İttifakı’ndan rahatsız olan “bazıları” meselesi

Cumhur İttifakı iki liderin inisiyatifi ile yürüyor. Bunu çok açık bir ifadeyle en son Cumhurbaşkanı Erdoğan G20 ziyaretinden dönüşünde ayağının tozuyla gecenin bir vaktinde Esenboğa...

Cumhur İttifakı iki liderin inisiyatifi ile yürüyor. Bunu çok açık bir ifadeyle en son Cumhurbaşkanı Erdoğan G20 ziyaretinden dönüşünde ayağının tozuyla gecenin bir vaktinde Esenboğa Havalimanı’nda ilan etti. “Bir araya gelmemiz elzemdir” diyerek. O açıklamada “Bazıları rahat durmaz, onlara bu fırsatı vermemek için Cumhur İttifakı’nı çok sıkı tutmamız lazım” diye de uyarıda bulundu.

FIRAT: HAYAL KIRIKLIĞINA UĞRATANLAR

“Bazıları” ifadesinin kimler için söylendiği sorusunun peşine biz de düştük. Ama bu haksızlık etmeyelim bu hafta bu konuda ilk yazıyı Hürriyet’ten Hande Fırat yazdı. Fırat, “Kim bu bazıları” sorusunun peşine düştüğü yazısında “Referandum sürecinde ve yeni sistemin ilk seçiminde millet ittifakının arkasında, yanında görünerek AK Parti yönetimini hayal kırıklığına uğratanlar mı? Hatta acaba bazıları arasında o dönemin ‘olası başrol ismi’ de mi var?” sorularını sordu. (Hande Fırat 05.12.2018 Hürriyet)

MÜDERRİSOĞLU: YENİ PARTİ DALGASINA KAPILAN İSİMLER

Sabah’tan Okan Müderrisoğlu da tartışmaya “(...) Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile birlikte miadını dolduran, (…) aktörlerin varlığı da bir sır değil. (…) ‘İttifakta sorun var’, (…) ‘MHP, devlette kadrolaşıyor, fazla güç kazanıyor’, ‘MHP, yakında kabineye de girerse, AK Parti’nin siyasi genetiği bozulur’ tarzı dedikoduları üreten veya prim veren, ürkek de olsa yeni parti dalgasına kapılan isimlerin, siyaseten abdest tazelemeleri kaçınılmaz” diyerek katıldı. (Okan Müderrisoğlu 06.12.2018 Sabah)

CUMHUR İTTİFAKI’NA ‘BAZILARI’ BİZİM KADAR TİTİZLENMEDİ!

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Parti kurmak için pusuda bekleyenler ne kadar daha bekler 19 Şubat 2019 | 9.860 Okunma ​ Birbirimizi sevmesek de coğrafyamıza dayatılanlara karşı birlikte direnemez miyiz ​ 17 Şubat 2019 | 4.565 Okunma Tanzim satışlar regülatör oldu 15 Şubat 2019 | 3.359 Okunma Yeni Meclis Başkanı kim olacak sorusunun etrafında dolaşırken kekremsilikler 12 Şubat 2019 | 3.394 Okunma İbrahim Tatlıses ile Feyruz’un sesi ancak Hatay’da birlikte duyulur 10 Şubat 2019 | 3.569 Okunma
TÜM YAZILARI