CHP’deki kadına yönelik cinsel istismar CHP medyasında neden göz ardı edilir

Senin sapığın, benim sapığım olmaz. Senin tecavüzcün, benim tecavüzcüm olmaz. Tecavüzcü tecavüzcüdür ve hangi siyasi partiden olursa olsun, hangi meşrepten olursa olsun gereğinin yapılması şarttır.

CHP İstanbul teşkilatlarında görevli kadınlara yönelik “cinsel taciz ve tecavüz iddiaları” karşısında eski CHP milletvekili Barış Yarkadaş hançeresini yırtarcasına haykırdı..! CHP’li gazeteci Yarkadaş’ın “Sessiz kalamam” demesi üzerine CHP İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, “Şov yapıyorsun” diyerek tepki gösterdi. CHP medyasıysa neredeyse lâl oldu. Lâl olmayanlar da konuyu “Olur böyle şeyler” diyerek geçiştirme cihetine gitti.

CHP Maltepe İlçe Başkan Yardımcısı Umut Karagöz’ün 23 yaşındaki bir genç kıza cinsel saldırı nedeniyle tutuklanması üzerinden bir gün bile geçmeden başka tecavüz ve taciz haberleri geldi. Sayı her gün artıyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Demirtaş’ın arkasındaki güç nedir diye merak edenler için anlama kılavuzu 29 Aralık 2020 | 2.227 Okunma Milletin kodlarıyla oynuyorlar 25 Aralık 2020 | 197 Okunma Umutlanmak için çok sebebimiz var 22 Aralık 2020 | 220 Okunma Amerika hasmı Türkiye’ye savaş açmıştır 18 Aralık 2020 | 437 Okunma Çok yaşa Azerbaycan… Kuzeyinle, güneyinle 15 Aralık 2020 | 558 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar