Çamura yatanlar, katakulli yapanlar, ayakta uyuyanlar

Seçim bitti. Hukuki sürecin bir kısmı da… Belediye başkanları bir bir mazbatalarını alarak koltuklarına oturuyor. Mansur Yavaş ve Tunç Soyer de onlardan. Gözlerse hala İstanbul’da.İstanbul’da olup biteni...

Seçim bitti. Hukuki sürecin bir kısmı da… Belediye başkanları bir bir mazbatalarını alarak koltuklarına oturuyor. Mansur Yavaş ve Tunç Soyer de onlardan. Gözlerse hala İstanbul’da.

İstanbul’da olup biteni tartışmaya devam ediyoruz. Siz bakmayın, Ekrem İmamoğlu’nun aceleciliğine. “Mazbatamı isterim” diye sızlandığına. Seçim sürecinin hukuki yönü Yüksek Seçim Kurulu (YSK) boyutunda devam ediyor.

İSTANBUL İÇİN ADLİ SÜREÇ BAŞLAR

Öbür yandan Ak Parti’nin “Seçime hile karıştırıldığı”na yönelik ağır eleştirileri var. Bu eleştirilerin somut delilleri savcılara ulaştığında bambaşka bir tablo ile karşılaşma ihtimalimiz söz konusu.

Milletin iradesinin sandığa yansımasını bekliyoruz. Sandık namustur. Sandık milletin verdiği kararın tescilidir.

Peki “organize işler” iddiası hukuki olarak çürütülmeden “İstanbul’da milletin iradesi sandıktan çıkmıştır” diyebilir miyiz? Merak ettiğimiz soru budur.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Suriyelilerin geri dönüşünü kimler neden istemez (1) 21 Nisan 2019 | 1.731 Okunma YSK süreci devam ederken zihin tazelemek 19 Nisan 2019 | 1.483 Okunma İki partiden ilki iki ay içinde tabelasını asacak 16 Nisan 2019 | 4.528 Okunma Çamlıca Camii bir ‘hervele’dir, sen hâlâ anlamadın mı? 14 Nisan 2019 | 2.010 Okunma Büyükçekmece’de fosseptik taştı gördünüz mü 12 Nisan 2019 | 1.355 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar