Çamura yatanlar, katakulli yapanlar, ayakta uyuyanlar

Seçim bitti. Hukuki sürecin bir kısmı da… Belediye başkanları bir bir mazbatalarını alarak koltuklarına oturuyor. Mansur Yavaş ve Tunç Soyer de onlardan. Gözlerse hala İstanbul’da.İstanbul’da olup biteni...

Seçim bitti. Hukuki sürecin bir kısmı da… Belediye başkanları bir bir mazbatalarını alarak koltuklarına oturuyor. Mansur Yavaş ve Tunç Soyer de onlardan. Gözlerse hala İstanbul’da.

İstanbul’da olup biteni tartışmaya devam ediyoruz. Siz bakmayın, Ekrem İmamoğlu’nun aceleciliğine. “Mazbatamı isterim” diye sızlandığına. Seçim sürecinin hukuki yönü Yüksek Seçim Kurulu (YSK) boyutunda devam ediyor.

İSTANBUL İÇİN ADLİ SÜREÇ BAŞLAR

Öbür yandan Ak Parti’nin “Seçime hile karıştırıldığı”na yönelik ağır eleştirileri var. Bu eleştirilerin somut delilleri savcılara ulaştığında bambaşka bir tablo ile karşılaşma ihtimalimiz söz konusu.

Milletin iradesinin sandığa yansımasını bekliyoruz. Sandık namustur. Sandık milletin verdiği kararın tescilidir.

Peki “organize işler” iddiası hukuki olarak çürütülmeden “İstanbul’da milletin iradesi sandıktan çıkmıştır” diyebilir miyiz? Merak ettiğimiz soru budur.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Amerikalıların ağızından bal damladıkça kaygı eşiğimiz yükseliyor 18 Ağustos 2019 | 2.157 Okunma Mutabakat taraflara zaman kazandırmakla birlikte “inceldiği yerden kopar” 16 Ağustos 2019 | 3.107 Okunma “Dost ateşi” altında yaşamak 13 Ağustos 2019 | 162 Okunma Kurban Bayramı’nda “yürek yemek” ya da gelenek ile takvayı meczetmek 11 Ağustos 2019 | 63 Okunma Amerika ile adım atarken yaşadığımız tereddüdün gerekçesi var 09 Ağustos 2019 | 2.543 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar