Bundan sonrası Türkiye’nin istikrarsızlaşmasına hizmet eder

Tahran zirvesinin sonuçlarını önümüzdeki günlerde göreceğiz. Tahran’daki zirvede Türkiye’nin taleplerinin tamamının karşılandığını söylemek doğru olmaz. Aynı şekilde, Rusya...

Tahran zirvesinin sonuçlarını önümüzdeki günlerde göreceğiz. Tahran’daki zirvede Türkiye’nin taleplerinin tamamının karşılandığını söylemek doğru olmaz. Aynı şekilde, Rusya ve İran da zirvenin mutlak hakimi değildi.

Taraflar canlı yayında çatır çatır müzakere etti…

Tahran zirvesi değerlidir ama yeterli değildi. Yeterli olmadığını ve Türkiye’nin İdlip ve Suriye konusundaki endişelerinin had safhada olduğunu Cumhurbaşkanımızın zirve sonrası attığı tiwitlerden anlıyoruz.

Türkiye masadan çekilmedi. Ama Rusya ve İran’ı kendi tezleri konusunda da ikna edemedi. Diplomasi yürüyor. Sahada çatışma da derinleşiyor.

İdlip’te büyük final muharebesi yaklaşıyor. Türkiye açık açık ilan etti. “Yeni bir göç dalgasını kaldıramayız.”

Ateşkes çağrısı da hayati önemdeydi. Bir ortak yol olarak, “Tüm grupların silah bırakması” ortak kanaat olarak oluştu.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Ömer Muhtar’ın gözlüğünü elinde bulunduran nesil, gereğini yaptıkça hırçınlaşanlar 07 Aralık 2021 | 1.923 Okunma Dün Erdoğan’a içeriden operasyon çeken akıl, bugün dışarıdan çekiyor 03 Aralık 2021 | 2.890 Okunma Yeni ekonomi modelinde dar gelirlinin korunmasının faydası… 30 Kasım 2021 | 224 Okunma Asgari ücreti belirlerken, “zenginden alıp fakire verme” zamanında olduğunuzu unutmayın 26 Kasım 2021 | 147 Okunma İstanbul’un kadim semtlerinde hayatı yavaşlatmak mümkün olsa… 23 Kasım 2021 | 313 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar