Bugün ne değişti de kayıt dışı olanlar için “gönderme” kararı alındı

Suriyelilerin bir kısmının sınır dışı edilmesi meselesinin birkaç boyutuyla tartışılması gerekiyor sanırım.Bu konudaki tavrımız, düşüncemiz bu köşeyi takip edenlerin malumu.

Ne var ki yeni başlayanlar için hatırlatma yapmakta beis yok.

Birincisi, Suriye’den Türkiye’ye sürülenlerin önemli bir kısmı gitmeyecek. Bu nedenle Avrupa Birliği (AB) fonlarıyla değil kendi geliştirdiğimiz yöntem ve formüllerle onların entegrasyonunu sağlamanın yollarını mutlaka bulmalıyız. AB fonlarını özellikle zikrediyorum zira o fonlar “ayrılığı”, “farklılaşmayı” körüklüyor. Bazılarımızsa o fonların iştahıyla ne yaptığını bilmiyor!

İkincisi, özellikle büyük şehirlerde ve bilhassa İstanbul’da Suriyelilerin gettolaşmasının önüne geçecek formülleri geliştirmek zorundayız.

Bunlarla birlikte “geri dönüş” için mutlaka özendirici, teşvik edici olmalıyız.

SURİYE’DEN SÜRÜLENLER SADECE ESAT’IN SÜRDÜKLERİ DEĞİL

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Gerçek ile sanrının iç içe geçtiği ahir zaman günleri… 30 Haziran 2020 | 1.943 Okunma Kılıçdaroğlu’nun “TOMA’nın üzerine çıkacak il başkanı” olarak işaret ettiği Kaftancıoğlu ne kadar CHP’li 26 Haziran 2020 | 2.662 Okunma Tıynetsiz, fıtratının gereğini yerine getiriyor hala “darbe” istiyor 23 Haziran 2020 | 3.002 Okunma Yoksa sevdiklerinizi sevmiyor musunuz 19 Haziran 2020 | 1.913 Okunma Sosyal medyaya behemehâl yasal düzenleme şart oldu 16 Haziran 2020 | 2.145 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar