Bugün ne değişti de kayıt dışı olanlar için “gönderme” kararı alındı

Suriyelilerin bir kısmının sınır dışı edilmesi meselesinin birkaç boyutuyla tartışılması gerekiyor sanırım.Bu konudaki tavrımız, düşüncemiz bu köşeyi takip edenlerin malumu.

Ne var ki yeni başlayanlar için hatırlatma yapmakta beis yok.

Birincisi, Suriye’den Türkiye’ye sürülenlerin önemli bir kısmı gitmeyecek. Bu nedenle Avrupa Birliği (AB) fonlarıyla değil kendi geliştirdiğimiz yöntem ve formüllerle onların entegrasyonunu sağlamanın yollarını mutlaka bulmalıyız. AB fonlarını özellikle zikrediyorum zira o fonlar “ayrılığı”, “farklılaşmayı” körüklüyor. Bazılarımızsa o fonların iştahıyla ne yaptığını bilmiyor!

İkincisi, özellikle büyük şehirlerde ve bilhassa İstanbul’da Suriyelilerin gettolaşmasının önüne geçecek formülleri geliştirmek zorundayız.

Bunlarla birlikte “geri dönüş” için mutlaka özendirici, teşvik edici olmalıyız.

SURİYE’DEN SÜRÜLENLER SADECE ESAT’IN SÜRDÜKLERİ DEĞİL

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Anasırı İslam Kürtleri asli unsur kabul ederken… 23 Ağustos 2019 | 218 Okunma Ağustos’un ikinci yarısı ateş topu 20 Ağustos 2019 | 3.130 Okunma Amerikalıların ağızından bal damladıkça kaygı eşiğimiz yükseliyor 18 Ağustos 2019 | 2.268 Okunma Mutabakat taraflara zaman kazandırmakla birlikte “inceldiği yerden kopar” 16 Ağustos 2019 | 3.111 Okunma “Dost ateşi” altında yaşamak 13 Ağustos 2019 | 162 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar