Bir yanda gerçek ve başarı, diğer yanda yalan ve iftira

Türkiye, çelişkiler yumağında adım adım “istikbale” yürüyor. İstiklal ve istikbal mücadelesinde gerçek ile yalan, doğru ile yanlış at başı gidiyor.

Bir yanda muazzam işler yapıyor Türkiye… Hem de dudak uçuklatacak türden işler. “Mavi Vatan” diyor mesela. “Zeytin Dalı, Barış Pınarı, Fırat Kalkanı” diyor mesela. Mesela, “Kıran” diye başlıyor, terörün belini kırıyor. “Mavi Vatan’ın bir damlasını, toprağımızın bir çakıl taşını kimselere vermeyiz” diyor, mesela.

Hem karada hem denizde karşısına kurulan cepheleri hallaç pamuğu gibi atıyor..

Libya ile deniz yetki alanı anlaşması imzalıyor. Askeri anlaşma imzalıyor. Meşru hükümetin darbeciler tarafından düşürülmesinin önüne geçiyor.

Türkiye içinde sınır ötesinde PKK terör örgütüne kök söktürüyor. Suriye’de “artık bir çözüm üretilemez” denilen İdlip’te inisiyatif alıyor. Muhataplarıyla konuşmasını biliyor mesela.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Böyle memleket, böyle millet sevilmez mi 28 Ocak 2020 | 2.212 Okunma Kılıçdaroğlu’nun muhafazakar/dindar kesime ulaşma çabası kimin telkini 24 Ocak 2020 | 3.776 Okunma FETÖ’nün siyasi ayağı tartışmasında son durum 21 Ocak 2020 | 2.479 Okunma “Laik” Hafter Libya’nın DEAŞ’ı ile koyun koyuna 17 Ocak 2020 | 2.447 Okunma Bir yanda gerçek ve başarı, diğer yanda yalan ve iftira 14 Ocak 2020 | 2.721 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar