Bir yanda gerçek ve başarı, diğer yanda yalan ve iftira

Türkiye, çelişkiler yumağında adım adım “istikbale” yürüyor. İstiklal ve istikbal mücadelesinde gerçek ile yalan, doğru ile yanlış at başı gidiyor.

Bir yanda muazzam işler yapıyor Türkiye… Hem de dudak uçuklatacak türden işler. “Mavi Vatan” diyor mesela. “Zeytin Dalı, Barış Pınarı, Fırat Kalkanı” diyor mesela. Mesela, “Kıran” diye başlıyor, terörün belini kırıyor. “Mavi Vatan’ın bir damlasını, toprağımızın bir çakıl taşını kimselere vermeyiz” diyor, mesela.

Hem karada hem denizde karşısına kurulan cepheleri hallaç pamuğu gibi atıyor..

Libya ile deniz yetki alanı anlaşması imzalıyor. Askeri anlaşma imzalıyor. Meşru hükümetin darbeciler tarafından düşürülmesinin önüne geçiyor.

Türkiye içinde sınır ötesinde PKK terör örgütüne kök söktürüyor. Suriye’de “artık bir çözüm üretilemez” denilen İdlip’te inisiyatif alıyor. Muhataplarıyla konuşmasını biliyor mesela.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Kozinoğlu’nu FETÖ’ye gammazlayan Enver Altaylı, acaba yeğeni Kavuncu’ya ne dedi 23 Ekim 2020 | 1.030 Okunma Elindeki Yasin Börü’nün kanını etrafa sıçratmak isteyen provokatör 20 Ekim 2020 | 290 Okunma Onurlu bir insan istifa eder çeker gider… Peki siz? 16 Ekim 2020 | 609 Okunma Soysuzlar, namussuzlar, dün ne idiyseler bugün aynılar 13 Ekim 2020 | 1.318 Okunma Dünya orta kuşakta yeniden kurulurken “vatan” ortak paydasında buluşabilmek 09 Ekim 2020 | 50 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar