Bin Ladin’in annesinin işaret ettiği “birileri” aramızda yaşıyor

El Kaide terör örgütünün 2011’de Amerika tarafından öldürülen lideri Usame bin Ladin’in annesi konuşmuş, gördünüz mü?Alia Ghanem oğlu için şunları söylüyor: “Oğlumun...

El Kaide terör örgütünün 2011’de Amerika tarafından öldürülen lideri Usame bin Ladin’in annesi konuşmuş, gördünüz mü?

Alia Ghanem oğlu için şunları söylüyor: “Oğlumun beyni 20’li yaşlarda tanıştığı kişiler tarafından yıkandı. Oğlum üniversiteye gitmeden önce çok farklı karakterdeydi.”

Bin Ladin’in El Kaide öncesi hayatı başarılarla dolu. Çevresinde sevilen bir genç. Ve çok saygılı, efendi bir karakter olarak biliniyor. Sonrası malum.

Alia Ghanem’in oğlunun başına gelenler Türkiye’de de benim yaş grubumdaki birçok “dindar gencin” başına gelebilirdi. Hatta bazılarının başına da geldi.

Şöyle ki: 80’li yılların sonlarına doğru Sovyet Bloku çözülmeye başladığında bir anda Bin Ladin gibi figürler ortaya çıkmaya başladı.

Sovyetler’in Afganistan’dan çekilmesinden sonraysa El Kaide ve bağlantılı yapılar, neredeyse tüm grupları tasfiye edecek bir yapıya büründü. Tam o günlerde Türkiye’de de “dindar gençler” arasında “radikalleşme” süreci başladı.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Asgari ücreti belirlerken, “zenginden alıp fakire verme” zamanında olduğunuzu unutmayın 26 Kasım 2021 | 139 Okunma İstanbul’un kadim semtlerinde hayatı yavaşlatmak mümkün olsa… 23 Kasım 2021 | 310 Okunma Mevcudu bile koruyamayan “yeni belediyecilik” üzerine bir sabah vakti düşündüklerim 19 Kasım 2021 | 551 Okunma Helalleşmeye hangi kapıdan başlamalı 16 Kasım 2021 | 347 Okunma Bu kez başaracağız… Milli muharip uçağımızın akıbeti Nuri Demirağ’ın ürettiği uçaklar gibi olmayacak 12 Kasım 2021 | 1.642 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar