Berlin’deki masaya oturmadan önce sahayı toparlamak

Rusya lideri Putin’in ziyaretinde somut bir adım atıldı. Libya’daki çatışmaların durdurulması için cumartesiyi pazara bağlayan gece saat 00.00’da “ateşkes” çağrısı yaptı Türkiye ve Rusya.

Türkiye, Libya’nın geleceğini doğrudan ilgilendiren ve Ocak ayının sonunda yapılması planlanan Berlin zirvesi öncesi meşru hükümetin yıkılmaması için elini çabuk tuttu. Mehmetçik Trablusgarp’a ayak bastı.

Türkiye, Berlin zirvesinde meşru hükümetin masada olmasını istiyor. Tabii kendisinin de.

Aralık ayında Cenevre’deki 1. Küresel Mülteci Forumu’na katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan oradan Malezya’ya hareketinden önce bizlerle buluştuğunda konu gündeme gelmiş ve şöyle demişti: “Ocak ayı içerisinde (Berlin’de) yapılacak toplantıya katılacak olanları bir görelim, ona göre bizden kimin katılacağının kararını veririz.”

Kapıyı kapatmamış, ama katılımcıları görmek istediğini söylemişti.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
“Laik” Hafter Libya’nın DEAŞ’ı ile koyun koyuna 17 Ocak 2020 | 2.447 Okunma Bir yanda gerçek ve başarı, diğer yanda yalan ve iftira 14 Ocak 2020 | 2.721 Okunma Berlin’deki masaya oturmadan önce sahayı toparlamak 10 Ocak 2020 | 2.345 Okunma Mavi Vatanımız’ın bir damlasını dahi vermemek için… 07 Ocak 2020 | 2.159 Okunma Meşru Libya hükümetine yardım elzem ve meşrudur 03 Ocak 2020 | 2.332 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar