Berlin’deki masaya oturmadan önce sahayı toparlamak

Rusya lideri Putin’in ziyaretinde somut bir adım atıldı. Libya’daki çatışmaların durdurulması için cumartesiyi pazara bağlayan gece saat 00.00’da “ateşkes” çağrısı yaptı Türkiye ve Rusya.

Türkiye, Libya’nın geleceğini doğrudan ilgilendiren ve Ocak ayının sonunda yapılması planlanan Berlin zirvesi öncesi meşru hükümetin yıkılmaması için elini çabuk tuttu. Mehmetçik Trablusgarp’a ayak bastı.

Türkiye, Berlin zirvesinde meşru hükümetin masada olmasını istiyor. Tabii kendisinin de.

Aralık ayında Cenevre’deki 1. Küresel Mülteci Forumu’na katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan oradan Malezya’ya hareketinden önce bizlerle buluştuğunda konu gündeme gelmiş ve şöyle demişti: “Ocak ayı içerisinde (Berlin’de) yapılacak toplantıya katılacak olanları bir görelim, ona göre bizden kimin katılacağının kararını veririz.”

Kapıyı kapatmamış, ama katılımcıları görmek istediğini söylemişti.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Toplumu bakın nasıl kutuplaştırıyorlar 19 Ocak 2021 | 1.042 Okunma İttifaklar bu haliyle devam etmeyecek 15 Ocak 2021 | 1.297 Okunma Baltayı taşa vurarak gündem olmak 12 Ocak 2021 | 888 Okunma Amerikan rüyası, kabusa dönerken… 08 Ocak 2021 | 460 Okunma CHP’nin arka bahçesinde kurulmak istenen tezgâh 05 Ocak 2021 | 1.137 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar