Berlin’deki masaya oturmadan önce sahayı toparlamak

Rusya lideri Putin’in ziyaretinde somut bir adım atıldı. Libya’daki çatışmaların durdurulması için cumartesiyi pazara bağlayan gece saat 00.00’da “ateşkes” çağrısı yaptı Türkiye ve Rusya.

Türkiye, Libya’nın geleceğini doğrudan ilgilendiren ve Ocak ayının sonunda yapılması planlanan Berlin zirvesi öncesi meşru hükümetin yıkılmaması için elini çabuk tuttu. Mehmetçik Trablusgarp’a ayak bastı.

Türkiye, Berlin zirvesinde meşru hükümetin masada olmasını istiyor. Tabii kendisinin de.

Aralık ayında Cenevre’deki 1. Küresel Mülteci Forumu’na katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan oradan Malezya’ya hareketinden önce bizlerle buluştuğunda konu gündeme gelmiş ve şöyle demişti: “Ocak ayı içerisinde (Berlin’de) yapılacak toplantıya katılacak olanları bir görelim, ona göre bizden kimin katılacağının kararını veririz.”

Kapıyı kapatmamış, ama katılımcıları görmek istediğini söylemişti.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Ne diyordu rahmetli Yazıcıoğlu: Bizim tarla sürülmüş 27 Ekim 2020 | 2.164 Okunma Kozinoğlu’nu FETÖ’ye gammazlayan Enver Altaylı, acaba yeğeni Kavuncu’ya ne dedi 23 Ekim 2020 | 1.083 Okunma Elindeki Yasin Börü’nün kanını etrafa sıçratmak isteyen provokatör 20 Ekim 2020 | 290 Okunma Onurlu bir insan istifa eder çeker gider… Peki siz? 16 Ekim 2020 | 609 Okunma Soysuzlar, namussuzlar, dün ne idiyseler bugün aynılar 13 Ekim 2020 | 1.320 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar