‘Beka meselesine halk inanmıyor’ diyen ‘zevat’tan mesaj var

Bir günlük gazete yine manşet atmış, “Beka tutmadı, tehdide sarıldı” diye. CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun sözlerine yer verilen haberin spotundaysa “beka” ile ilgili ne bir cümle var ne bir ima....

Bir günlük gazete yine manşet atmış, “Beka tutmadı, tehdide sarıldı” diye. CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun sözlerine yer verilen haberin spotundaysa “beka” ile ilgili ne bir cümle var ne bir ima. Anlaşılan geçtiğimiz hafta başlattıkları “Beka meselesine halk inanmıyor” tezviratına yeni bir “ayak” bulmuşlar.

O da “beka” ile, “tehdit”i aynı cümle içinde kullanarak hazırlanmış yeni bir form!

Hatırlayalım, 7 Mart 2019 tarihli aynı gazete, “Beka söylemine seçmen inanmadı” başlığıyla çıkmıştı. O başlık üzerinden hem o gazeteye mülakat veren ismi hem de “beka meselesi”ni perdeleyenleri eleştirmiştim; eşimin, bir kahvaltı sofrasında söylediği “Ne Ak Partililerin keyfi için ne de bir başka şey için oy kullanacağım. Bir Cumhurbaşkanı’nın hatırı var bir de memleketimin” cümleler üzerinden.

O eleştiri yazısında bir eksiği bilerek yapmıştım. O gün gazetenin ismini ima etmiştim ama gazeteye manşet olan “zevat”ın ismini yazmamıştım.

“BEN ‘ZEVAT’ DEĞİLİM İBRAHİM USLU’YUM”

O isim bana bir mesaj attı. Ve şunları söyledi:

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Yok yok “çalmamışlar”, “deveyi havuduyla yutmuşlar” 24 Mayıs 2019 | 2.249 Okunma O fotoğraf ve ortak mefkure 21 Mayıs 2019 | 2.353 Okunma Yine bir Nekbe: Dün Filistin topraklarında İsrail, bugün Suriye topraklarında PYD/YPG-PKK 19 Mayıs 2019 | 1.358 Okunma Kandil Öcalan’ı bir kez daha İmralı’ya gömmek istedi 17 Mayıs 2019 | 3.281 Okunma Proje bir adaya yenileceksin; öyle mi… 14 Mayıs 2019 | 3.171 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar