‘Beka meselesine halk inanmıyor’ diyen ‘zevat’tan mesaj var

Bir günlük gazete yine manşet atmış, “Beka tutmadı, tehdide sarıldı” diye. CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun sözlerine yer verilen haberin spotundaysa “beka” ile ilgili ne bir cümle var ne bir ima....

Bir günlük gazete yine manşet atmış, “Beka tutmadı, tehdide sarıldı” diye. CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun sözlerine yer verilen haberin spotundaysa “beka” ile ilgili ne bir cümle var ne bir ima. Anlaşılan geçtiğimiz hafta başlattıkları “Beka meselesine halk inanmıyor” tezviratına yeni bir “ayak” bulmuşlar.

O da “beka” ile, “tehdit”i aynı cümle içinde kullanarak hazırlanmış yeni bir form!

Hatırlayalım, 7 Mart 2019 tarihli aynı gazete, “Beka söylemine seçmen inanmadı” başlığıyla çıkmıştı. O başlık üzerinden hem o gazeteye mülakat veren ismi hem de “beka meselesi”ni perdeleyenleri eleştirmiştim; eşimin, bir kahvaltı sofrasında söylediği “Ne Ak Partililerin keyfi için ne de bir başka şey için oy kullanacağım. Bir Cumhurbaşkanı’nın hatırı var bir de memleketimin” cümleler üzerinden.

O eleştiri yazısında bir eksiği bilerek yapmıştım. O gün gazetenin ismini ima etmiştim ama gazeteye manşet olan “zevat”ın ismini yazmamıştım.

“BEN ‘ZEVAT’ DEĞİLİM İBRAHİM USLU’YUM”

O isim bana bir mesaj attı. Ve şunları söyledi:

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Y.Zelanda katiline bak bakalım, beka meselesi var mıymış Abidin? 17 Mart 2019 | 4.934 Okunma Dünyayı iyilik değiştirecek Türkiye değiştirecek 15 Mart 2019 | 4.956 Okunma ‘Beka meselesine halk inanmıyor’ diyen ‘zevat’tan mesaj var 12 Mart 2019 | 5.364 Okunma ‘Kürdistan’a oy verecekmiş, yani CHP’ye… 10 Mart 2019 | 4.970 Okunma Elbette Amerikan mandacılarının beka sorunu olmaz 08 Mart 2019 | 2.394 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar