Batı kapısıyla doğu kapısı kapatılınca ‘ölü doğacak pramatüre’ için toprak sadece gömülmek içindir

Fırat’ın doğusu, Doğu Akdeniz derken, Mehmetçik Kuzey Irak’ta muazzam işler çıkartıyor. Afrin Zeytin Dalı Harekatı ile hemen hemen aynı zamanlarda başlayan Kuzey Irak’taki nihayi hedefi Kandil ve Sincar olan...

Fırat’ın doğusu, Doğu Akdeniz derken, Mehmetçik Kuzey Irak’ta muazzam işler çıkartıyor. Afrin Zeytin Dalı Harekatı ile hemen hemen aynı zamanlarda başlayan Kuzey Irak’taki nihayi hedefi Kandil ve Sincar olan harekatın son aşamalarından biri dün başladı. Pençe 3.

Pençe 1 ve Pençe 2 ile Kuzey Irak’ın güney ve güney doğusuna yönelik operasyonlar bu kez güney batıya doğru yöneldi. Hakkari ve Şırnak’ı Irak tarafında karşılayan alanlarda PKK terör örgütüne yönelik öldürcü hamle vuruluyor.

Dün aynı zamanda DEAŞ terör örgütüne yönelik başlatılan Fırat Kalkanı Harekatı’nın da yıl dönümüydü. 3 yıl önce dün, “Bütün zamanların gelmiş geçmiş en korkutucu terör örgütü” olarak tanımlanan DEAŞ’a yönelik Cerablus’tan başlayan ve El Bab’ta noktalanan harekat başarıyla icra edildi.

DEAŞ’a yönelik o günkü harekat akamete uğrasın diye Amerika’nın “Rakka operasyonunu” nasıl ertelediğini unutmadık. El Bab’ta DEAŞ teröristlerine nasıl kol kanat gerildiğini de. Elbet Fırat’ın doğusunda kalan Mümbiç’teki oyalamasını da.

Ne ki Türkiye 15 Temmuz FETÖ’cü kalkışma ve darbe teşebbüsünü yeni püskürtmüş olmasına rağmen... Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) FETÖ yüzünden eksikleri olmasına rağmen Fırat Kalkanı’nı başarıyla icra etti.

KUZEY IRAK’TAKİ PENÇE 3, TERÖR KORİDORUNUN DOĞU KAPISINI KAPATIRSA...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
​Dün MHP’yi ele geçirmek isteyenler bugün Ak Parti’yi bölmeye çalışıyor ​ 20 Eylül 2019 | 5.725 Okunma ‘Fişi çekilmeli’ denen Astana süreci Suriye’nin geleceğini belirlemekte hangi noktada 17 Eylül 2019 | 2.325 Okunma Stratejik hedefi parçalanmış bir Ortadoğu olan Amerika’yı bölgemizde istemiyoruz 15 Eylül 2019 | 123 Okunma Dün Ahmet Kaya’ya “vay şerefsiz” diyenler bugün de Diyarbakırlı annelere duyarsız 13 Eylül 2019 | 2.648 Okunma Güvenli Bölge’nin merkez üssü Karakozak’taki Süleyman Şah Türbesi olmazsa... 10 Eylül 2019 | 2.329 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar