Basın ahlakı ve özgürlüğü konusunda bir masanın etrafında toplanamazsak…

Medya-sermaye denklemi..! Medyanın sermayesi ne ise perspektifini de o belirler.Yıllarca tekelleşme ve tröstleşme üzerinden Türk medyasını tartıştık. Medya sahiplerinin başkaca iş yapıp yapamayacağını bile...

Medya-sermaye denklemi..!

Medyanın sermayesi ne ise perspektifini de o belirler.

Yıllarca tekelleşme ve tröstleşme üzerinden Türk medyasını tartıştık. Medya sahiplerinin başkaca iş yapıp yapamayacağını bile konuştuk.

Sonra bir anda FETÖ’nün icat ettiği ve CHP medyasının sahiplendiği “Havuz medyası” ifadesiyle karşılaştık. “Yandaş medya” yaftasıyla karşı karşıya kaldık.

Şimdiyse “bağımsız medya” sıfatıyla kendilerini tanımlayan bir grup internet medyasının “Amerikan vakıflarından fonlandığı” gerçeğiyle bir kez daha karşı karşılaştık.

Geçen yıl tam da bu zamanlarda iplikleri pazara çıkmıştı. “Amerikan beslemesi...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Vesselam vesselam vesselam 09 Eylül 2022 | 493 Okunma Cumhurbaşkanlığı seçimi aynı zamanda CHP Genel Başkanlığı seçimine dönüşüyor olabilir mi? 29 Temmuz 2022 | 414 Okunma Merkez ülke Türkiye, “tencere” ve “cep” için içeride de oyun kurmalı 26 Temmuz 2022 | 626 Okunma İstanbul AK Parti İl Teşkilatı 2023 için sahaya iniyor 22 Temmuz 2022 | 348 Okunma Dışarıdan bakınca Türkiye neye denk düşüyor, ah bir bilseler… 19 Temmuz 2022 | 544 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar