Basın ahlakı ve özgürlüğü konusunda bir masanın etrafında toplanamazsak…

Medya-sermaye denklemi..! Medyanın sermayesi ne ise perspektifini de o belirler.Yıllarca tekelleşme ve tröstleşme üzerinden Türk medyasını tartıştık. Medya sahiplerinin başkaca iş yapıp yapamayacağını bile...

Medya-sermaye denklemi..!

Medyanın sermayesi ne ise perspektifini de o belirler.

Yıllarca tekelleşme ve tröstleşme üzerinden Türk medyasını tartıştık. Medya sahiplerinin başkaca iş yapıp yapamayacağını bile konuştuk.

Sonra bir anda FETÖ’nün icat ettiği ve CHP medyasının sahiplendiği “Havuz medyası” ifadesiyle karşılaştık. “Yandaş medya” yaftasıyla karşı karşıya kaldık.

Şimdiyse “bağımsız medya” sıfatıyla kendilerini tanımlayan bir grup internet medyasının “Amerikan vakıflarından fonlandığı” gerçeğiyle bir kez daha karşı karşılaştık.

Geçen yıl tam da bu zamanlarda iplikleri pazara çıkmıştı. “Amerikan beslemesi...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Ne ara bu kadar pis, bu kadar nankör olduk biz 24 Eylül 2021 | 1.619 Okunma Göç Bakanlığı kurulsun, garantörlük anlaşması için diplomasi çalışsın 21 Eylül 2021 | 111 Okunma Geçici koruma altındaki Suriyeliler meselesinde “geri kabul”den, geri dönüşe değişen politika ve bir öneri 17 Eylül 2021 | 223 Okunma CHP ile HDP’nin birbirini araçsallaştırma yarışında Demirtaş’ın üstlendiği yeni rol 14 Eylül 2021 | 1.541 Okunma “Ben” demeseydi iyiydi ama “Demek zorundaydım” da dedirttiler 10 Eylül 2021 | 758 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar