Barzani istilacılarla iş tutmak zorunda mı

Mesut Barzani bir savaşı göze alabilir mi? Yazıyı yazdığım saatlerde cep telefonuma sürekli bölgeden mesajlar gelmeye devam ediyordu. Sanırım bu mesajlar 26 Eylül sabahına kadar artarak devam edecek.KUZEY IRAK ÇÖLE...

Mesut Barzani bir savaşı göze alabilir mi? Yazıyı yazdığım saatlerde cep telefonuma sürekli bölgeden mesajlar gelmeye devam ediyordu. Sanırım bu mesajlar 26 Eylül sabahına kadar artarak devam edecek.

KUZEY IRAK ÇÖLE DÖNMEZ Mİ

Kuzey Irak yönetimi İsrail’in ve Amerika’nın kışkırtmasıyla Irak merkezi hükümetiyle ya da Türkiye ve İran ile savaşı göze alabilir mi?

Türkiye’nin hava sahasını kapatması halinde… Veya Mersin ile İskenderun limanlarında kısıtlamaya gitmesi durumunda…

Kuzey Irak bir çöle dönmez mi?

Dahası, yarın Türkiye Habur’daki kamyon ve TIR trafiği ile ilgili keyfe keder bir karar alsa… Habur’daki trafik yüzde 70 azalsa… Zaten ekonomik kriz yaşayan Kuzey Irak’taki sıradan insanların Barzani iktidarına bakışı değişmez mi?

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İttifaklar bu haliyle devam etmeyecek 15 Ocak 2021 | 1.296 Okunma Baltayı taşa vurarak gündem olmak 12 Ocak 2021 | 887 Okunma Amerikan rüyası, kabusa dönerken… 08 Ocak 2021 | 459 Okunma CHP’nin arka bahçesinde kurulmak istenen tezgâh 05 Ocak 2021 | 1.136 Okunma Allah fırsat vermesin… Yoksa bu kafa ezanı da Türkçe okutur, başörtüsünü de yasaklar 01 Ocak 2021 | 1.189 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar