Aynı delikten bir kez daha ısırılmaya tahammülümüz var mı

Dikkat ettiğiniz mi? Geçtiğimiz cumartesi akşamı epeyce uzun bir aranın ardından PKK terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan, kardeşi Mehmet Öcalan ile görüştürüldü....

Dikkat ettiğiniz mi? Geçtiğimiz cumartesi akşamı epeyce uzun bir aranın ardından PKK terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan, kardeşi Mehmet Öcalan ile görüştürüldü. İmralı’daki görüşmenin içeriğiyle ilgili bazı kırıntılar basında yer aldı.

Siyasi mesaj bekleyenler şimdilik avucunu yaladı. Öcalan’ın sağlığıyla ilgili tezvirat yapanlar, “Sağlığım yerinde” mesajı üzerine suskunluğa büründü.

İmralı’da ömür boyu hapse mahkum olan terör örgütü elebaşı, ısrarla HDP’lilerle görüşmek istemiş olabilir. Mehmet Öcalan ile görüşmek istememiş de... Siyasi mesaj vermek istemiş de olabilir. Bunların hepsi mümkün.

Ankara’da bu işleri takip eden önemli bir siyasetçinin söylediğini size aktarayım, Öcalan karşısında Mehmet Öcalan’ı görünce “Ben seninle ne görüşeceğim. Seni istemiyorum. Sağlığım yerinde işte gördün. Git artık” demiş.

İlginç öyle değil mi?

2018’in Kasım ayında bir grup HDP’li, “Öcalan’a tecrit” bahanesiyle açlık grevine başlamıştı. Mehmet Öcalan’ın cumartesi günü İmralı’ya çağrılması bu eylemin sona erdirmesine dönük mü bilmiyoruz. Ama şunu biliyoruz, terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan’ı canlı canlı İmralı’ya gömenler PKK terör örgütü ve uzantısının ta kendisidir.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Asgari ücreti belirlerken, “zenginden alıp fakire verme” zamanında olduğunuzu unutmayın 26 Kasım 2021 | 139 Okunma İstanbul’un kadim semtlerinde hayatı yavaşlatmak mümkün olsa… 23 Kasım 2021 | 310 Okunma Mevcudu bile koruyamayan “yeni belediyecilik” üzerine bir sabah vakti düşündüklerim 19 Kasım 2021 | 551 Okunma Helalleşmeye hangi kapıdan başlamalı 16 Kasım 2021 | 347 Okunma Bu kez başaracağız… Milli muharip uçağımızın akıbeti Nuri Demirağ’ın ürettiği uçaklar gibi olmayacak 12 Kasım 2021 | 1.642 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar