‘Atatürk ilah değildir’ tamam da…

Bilmem farkında mısınız? Birileri milletin aklıyla, izanıyla feci şekilde alay ediyor. Belki de daha fazlasıyla meşguller.“Bunu nasıl yapıyorlar” sorusuna döneceğim ama önce “İyi de neden bu kadar...

Bilmem farkında mısınız? Birileri milletin aklıyla, izanıyla feci şekilde alay ediyor. Belki de daha fazlasıyla meşguller.

“Bunu nasıl yapıyorlar” sorusuna döneceğim ama önce “İyi de neden bu kadar teşneyiz” sorusunun peşine düşmek isterim.

Neden teşneyiz sorusunun bendeki cevabını şimdilik, “Çünkü, hala kutuplaşma üzerinden güç devşirenler ve kontrol mekanizmalarını çalıştıranlar var. Varlıklarını o kutuplaşma üzerinden devam ettirenler var” diyerek kapatayım.

TOPLUMU KUTUPLAŞTIRICI EYLEM VE FİİLLER PEŞPEŞE NASIL GELİR?

Bir bakıyorsunuz, “Andımız” ile ilgili 5 yıldır karar vermeyen Danıştay, hopp bir günde karar veriyor. Bir bakıyorsunuz, bir aklı evvel “Sıra Türkçe ezana da gelecek” diyor.

Bir bakıyorsunuz bir başkası, “Türkçe’nin önemini anlatayım” derken, narkozdan uyananın haletiruhiyesiyle bilinç altını dışa vurup rol çalıyor. “Türkçe ezan niye okunmuyor” diye soruyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Aldığımız yükün onlar farkında; peki biz 22 Şubat 2019 | 3.377 Okunma Parti kurmak için pusuda bekleyenler ne kadar daha bekler 19 Şubat 2019 | 9.877 Okunma ​ Birbirimizi sevmesek de coğrafyamıza dayatılanlara karşı birlikte direnemez miyiz ​ 17 Şubat 2019 | 4.565 Okunma Tanzim satışlar regülatör oldu 15 Şubat 2019 | 3.359 Okunma Yeni Meclis Başkanı kim olacak sorusunun etrafında dolaşırken kekremsilikler 12 Şubat 2019 | 3.394 Okunma
TÜM YAZILARI