Aslında kimin satılık olduğunu bal gibi biliyorlar da…

Milli Mücadele’den sonra hem Mustafa Kemal Atatürk’ün çevresinde, hem Meclis’te uzun süre sorun olarak karşılaştığımız “mandacılar” meselesi 100 yıl sonra yeniden karşımıza çıkmış görünüyor.

Libya ne ise… Suriye ne ise… Karabağ ne ise, Katar da odur bilmiyorlar mı sanki?

İstanbul’un savunması Adriyatik’ten, Gaziantep’in, Hatay’ın savunması Afrin’den, Hakkari’nin, Mardin’in, Şanlıurfa’nın savunması Cerablus’tan, İdlib’den, Resulayn’dan başlar, bilmiyorlar mı? Dahası Türkiye’nin savunması sınırlarından başlamaz, bilmiyorlar mı sanki?

Bal gibi biliyorlar. Ne ki “bağımsız, toprak bütünlüğünü koruyan, güçlü Türkiye” özleminden çok uzaklar..!

***

Libya’da meşru hükümeti devirmek isteyen darbeciler vardı. Türkiye, Birleşmiş Milletlerin (BM) tanıdığı meşru hükümet ile yaptığı askeri güvenlik anlaşması gereği Libya’ya askeri destek verdi. Darbeci Hafter havlu attı. Libya bölünmekten kurtuldu. Serbest seçimler için gün sayıyor. Türkiye ise Akdeniz’deki Mavi Vatan’ı tahkim ediyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
CHP’nin bir kesiminin ruh halini anlama kılavuzu olarak Özlem Gürses vakası 26 Ocak 2021 | 1.973 Okunma Çetin bir döneme girerken Türkiye’nin avantajları, Amerika’nın açmazları 22 Ocak 2021 | 1.163 Okunma Toplumu bakın nasıl kutuplaştırıyorlar 19 Ocak 2021 | 1.101 Okunma İttifaklar bu haliyle devam etmeyecek 15 Ocak 2021 | 1.301 Okunma Baltayı taşa vurarak gündem olmak 12 Ocak 2021 | 889 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar