Arabamla Nahçıvan Koridoru’ndan Bakü’ye gitmek için gün sayıyorum

Nahçıvan’ın Türkiye ile sınırı var. Böylece Iğdır’dan arabamıza binip Nahçıvan üzerinden Bakü’ye kadar gidebileceğiz.

Salı günü bu köşede, “Azerbaycan’ın masa kurulmadan önce Laçin Koridoru’nu tamamen kesmese bile kontrol altına alacağını ve müzakere aşamasında, ‘Laçin Koridoru’na karşılık Nahçıvan Koridoru’nu’ masaya getireceğini düşünüyorum” ifadesini kullanmıştık.

Meğerse yazı yazdığımız saatlerde müzakere masasında konu çoktan karara bağlanmış. Çok şükür Karabağ özgürleşiyor ve Nahçıvan Koridoru açılıyor.

Ermenistan yenilgiyi kabul etti. Rusya, Azerbaycan arasında imzalar atıldı. Ermenistan tarafı da bunu kabul etti.

***

44 gün süren “Karabağ ve Dağlı Karabağ’ı özgürleştirme harekatı” şimdi yeni bir aşamaya geldi.  Şuşa’nın özgürleştirilmesinden hemen sonra kameralara yansıyan bir görüntü vardı. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Küçük çıkarlarımız, büyük mefkûrenin üzerine çıkmışsa… 30 Temmuz 2021 | 120 Okunma Afganlı göçmenler şimdi mi gelmeye başladı 27 Temmuz 2021 | 322 Okunma Basın ahlakı ve özgürlüğü konusunda bir masanın etrafında toplanamazsak… 23 Temmuz 2021 | 41 Okunma Kurban Bayramı… Uluhiyet ile ubudiyetin ölçüsünün konulduğu gün 20 Temmuz 2021 | 35 Okunma Türk milleti 15 Temmuz gecesi meleklerle birlikte darbeci FETÖ’cülere direndi ve başardı; hamdolsun* 16 Temmuz 2021 | 239 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar