Amerika’ya hatırlatma: Sıcak yaz günlerine karşı şerbetliyiz biz

2007 yılının 27 Nisan’ından bu yana her yaz türlü türlü meşakkatlerle uğraşıyoruz. Dile kolay 11 yıl olmuş. Her yaz bir şey çıkmış. 367 garabeti, referandumlar, erken seçimler...

2007 yılının 27 Nisan’ından bu yana her yaz türlü türlü meşakkatlerle uğraşıyoruz. Dile kolay 11 yıl olmuş. Her yaz bir şey çıkmış. 367 garabeti, referandumlar, erken seçimler, çukur savaşları, Gezi provokasyonu, cumhurbaşkanlığı seçimleri, darbe teşebbüsleri, hepsi ve tamamı 2007’nin yazından bu yana gündemimizde.

Bu yaza da 24 Haziran erken seçimleri ile “merhaba” dedik..! Ardından yeni hükümet ve yeni hükümet sistemi ile uzun yaz günlerini karşıladık.

Bugünlerde biraz nefes alalım diye düşünürken, yine sıcakların bastırdığı bir anda Amerika’nın bir pastörü bahane ederek üzerimize gelmesiyle irkilip, teyakkuza geçtik.

TÜRKİYE’Yİ KASIM SEÇİMLERİNE FEDA ETMEK KİME YARAR?

Trump İzmir’de ev hapsinde tutulan Rahip Brunson üzerinden Türkiye’yi doğrudan tehdit etti. Onu önemli adamlarından biri (Pence) takip etti. Düşünün bir kere bir sıradan rahip ve sıradan bir yargılama nedeniyle koskoca Amerika ve yöneticileri Türkiye ile kötü olmayı göze almış görünüyor.

Zaten absürtlük ve tuhaflık burada. Onun için sıradan bir rahip, olağanüstü anlamlar yüklenen bir figüre dönüştü.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Asgari ücreti belirlerken, “zenginden alıp fakire verme” zamanında olduğunuzu unutmayın 26 Kasım 2021 | 139 Okunma İstanbul’un kadim semtlerinde hayatı yavaşlatmak mümkün olsa… 23 Kasım 2021 | 310 Okunma Mevcudu bile koruyamayan “yeni belediyecilik” üzerine bir sabah vakti düşündüklerim 19 Kasım 2021 | 551 Okunma Helalleşmeye hangi kapıdan başlamalı 16 Kasım 2021 | 347 Okunma Bu kez başaracağız… Milli muharip uçağımızın akıbeti Nuri Demirağ’ın ürettiği uçaklar gibi olmayacak 12 Kasım 2021 | 1.642 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar