Amerika’nın stratejik hedefi Türkiye

Trump, gerçekten ne istediğini biliyor mu? Ya da Trump’ın Amerikan politikalarındaki etki ve yetkisi nereye kadar?Amerikan iç savaşı Evanjeliklerin ve şahinlerin her gün bir mevzi daha kazanmasıyla devam ediyor. Beyaz Saray artık...

Trump, gerçekten ne istediğini biliyor mu? Ya da Trump’ın Amerikan politikalarındaki etki ve yetkisi nereye kadar?

Amerikan iç savaşı Evanjeliklerin ve şahinlerin her gün bir mevzi daha kazanmasıyla devam ediyor. Beyaz Saray artık neredeyse tamamen dünyayı kasıp kavuracak büyük savaşı göze almışlarla kuşatılmış durumda.

“Trump’ın olup bitenden haberi var mı” sorusuna mukabil, onun hala televizyondaki bir şov programının sunucusu edasındaki tavırlarını izliyoruz.

Hal böyle olunca, “Trump’ı ikna etmek için İzmir’de ev hapsinde tutulan pastör Brunson’u versek, bir jest yapsak Türkiye Amerika ilişkilerinde yumuşama olur” tezini savunanların bu tezleri havada kalıyor.

Zira, Amerika’nın stratejik hedeflerini belirleyen ekibinin ne kıyısında, ne yanında ne de içinde Trump ve Trumpgiller var.

Amerika’nın dış politikası dahil strateji üretim merkezleri coğrafyamız için bir plan yapmış durumda.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Ömer Muhtar’ın gözlüğünü elinde bulunduran nesil, gereğini yaptıkça hırçınlaşanlar 07 Aralık 2021 | 1.923 Okunma Dün Erdoğan’a içeriden operasyon çeken akıl, bugün dışarıdan çekiyor 03 Aralık 2021 | 2.890 Okunma Yeni ekonomi modelinde dar gelirlinin korunmasının faydası… 30 Kasım 2021 | 224 Okunma Asgari ücreti belirlerken, “zenginden alıp fakire verme” zamanında olduğunuzu unutmayın 26 Kasım 2021 | 147 Okunma İstanbul’un kadim semtlerinde hayatı yavaşlatmak mümkün olsa… 23 Kasım 2021 | 313 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar