“Allah insanı iddiasından vurur”, daha bunu anlamadın mı

“Allah insanı iddiasından vurur” diyor ya hani İsmet Bey… Arınç’ı iddiasından onlarca kez vurmuştur ve yaşı kemale ermiş olan Arınç yine iddiasından vurulmuştur.

“Allah insanı iddiasından vurur” demiş büyük şair İsmet Özel. İsmet Bey aslında ilahi bir kaideyi veciz olarak söylemiş. Zira bizim inancımıza göre, Allah dünyada kullarını en iddialı oldukları konularda sınar. Ve ne hikmetse insan “benliğini, egosunu yenemediği müddetçe” çoğunlukla kaybeder.

Tıpkı Bülent Arınç’ın kaybettiği gibi..!

“BENİM ÖZGÜL AĞIRLIĞIM VAR”

“Benim özgül ağırlığım var. Ben sadece bir siyasetçi değilim” diye başlayan cümlelerle, yol arkadaşı Erdoğan’a ta Belgrad’daki Kale Meydan’dan ayar vermeye kalktığında “iddiasından sınandığı günlerdi” Arınç’ın ve kaybetmişti.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Baltayı taşa vurarak gündem olmak 12 Ocak 2021 | 886 Okunma Amerikan rüyası, kabusa dönerken… 08 Ocak 2021 | 459 Okunma CHP’nin arka bahçesinde kurulmak istenen tezgâh 05 Ocak 2021 | 1.135 Okunma Allah fırsat vermesin… Yoksa bu kafa ezanı da Türkçe okutur, başörtüsünü de yasaklar 01 Ocak 2021 | 1.188 Okunma Demirtaş’ın arkasındaki güç nedir diye merak edenler için anlama kılavuzu 29 Aralık 2020 | 2.261 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar