Akşener’in “HDP seçime ayrı girsin” önerisi Millet İttifakı’nı dağıtıp CHP-HDP ittifakına dönüşür mü

Belki de Millet İttifakı dağılacak, “Demokratik İttifak” adı altında CHP ile HDP aleni ittifak yapacak!

İyi Parti Genel Başkanı Akşener, Cumhurbaşkanlığı seçimiyle ilgili kafasındaki stratejiyi alenileştirdi ve çarşı karıştı!

Akşener, Halk Tv’de yani CHP’nin resmi yayın organında, Millet İttifakı’nın ortak aday çıkarmasını fakat HDP’nin de kendi adayı ile seçime girmesini önerdi. Önerdi önermesine ama, hem HDP’den hem de CHP’den tepki gecikmedi.

Sayın Akşener, Millet İttifakı’nın ortak adaylığını kendinde bir hak olarak tutuyor. HDP ile yan yana bir görüntü vermekten kaçınıyor.

Buna mukabil HDP kurmayları, PKK terör örgütü ile arasına mesafe koymadan, “Bir araya gelme zorunluluğu”ndan, “şeffaf ittifak”tan söz ediyordu. Çünkü cüzzamlı muamelesi görmek istemiyorlardı.

Akşener’in çıkışından sonra HDP’liler tepkilerini şimdi çok daha güçlü şekilde veriyorlar.

HDP Sözcüsü Ebru Günay’ın Akşener’i doğrudan hedef aldığı bir açıklamaya şahitlik ettik.

AKŞENER ZIMNİ ORTAĞINI DIŞLAYINCA HDP’DEN ”3’NCÜ YOLUN İTTİFAKI HDP” ÇIKIŞI GELDİ

Akşener’e hitaben yapılmış açıklamada, Günay, “7 Haziran’dan 31 Mart

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Önce siyaseti şimdi de devlet aygıtını ifsat etmek istiyor 22 Ekim 2021 | 307 Okunma Günümüzün Nuri Demirağ’ı, Vecihi Hürkuş’u Özdemir Bayraktar bu dünyadan uçup gitti 19 Ekim 2021 | 331 Okunma Soçi ziyaretinin Suriye sahasındaki karşılığı olarak “yeni operasyonlar” 15 Ekim 2021 | 371 Okunma Amerika’nın Ortadoğu için stratejik hedefleri değişmemiştir…. 12 Ekim 2021 | 1.347 Okunma Vekillere çağrımdır: Genel Kurul’da Vergi Kanunu’na bir madde daha ekleyin; fakir fukara sevinsin 08 Ekim 2021 | 3.268 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar