ÇOK OKUNAN YAZARLAR

“Sen benim kim olduğumu biliyor musun” sorusunu sorabilme cüretkârlığı

“Sen benim kim olduğumu biliyor musun” sorusunu soranların varlığı sadece insanın midesini bulandırmıyor aynı zamanda midesine kramp da girmesine neden oluyor .

Hasan Öztürk
Hasan Öztürk Yeni Şafak Gazetesi
13 Mart 2018 | 646

“Sen benim kim olduğumu biliyor musun” sorusunu soranların varlığı sadece insanın midesini bulandırmıyor aynı zamanda midesine kramp da girmesine neden oluyor.

İçişleri Bakanlığı 18 Ekim’de yayınladığı bir genelge ile “Çakarlı araçların geçiş üstünlüğünü yasakladı.”

Emniyet şeridine giren çakarlı araçlara da cezai işlem uygulanacağını açıkladı. “Koruyan ve korunan araç statüsünde” olmayan tüm araçlara yasak getirildi. Yasal olmayan çakarlar tespit edildiğinde cezai işlem uygulanmaya başlandı.

Hal böyleyken, iktidarın ya da devletin imkanlarını kişisel küçük iktidar alanları olarak tahkim etmeye çalışanların bir kısmı bu yeni uygulamadan kendilerini istisna tutuyor!

Çakarlı araçlarıyla emniyet şeridine giriyorlar. Önündeki aracı geçmek için canavar sirenini öttürüp bir de çakarlarını yakıyorlar.

Bazıları yakalandığında, “Sen benim kim olduğumu biliyor musun” yaygarası koparıyor. Bazıları, işi abartıp cezai işlem uygulayan polis memurlarını üstlerine şikayet ediyor. Hatta bazıları işi o polis memurlarının açığa alınmasına kadar vardırıyor. Böyle bir durumda, polis memurlarının görevlerini bihakkın yapmaları ne kadar mümkün?

Devamını Oku