Türkiye oyuna gelmez ve saldırıların ayrıntılarında son durum

Hürriyet Gazetesi Yazarı Hande Fırat'ın bugünkü (02.08.2022)''Türkiye oyuna gelmez ve saldırıların ayrıntılarında son durum'' başlıklı yazısı.

Ankara’da cemevleri ve Alevi derneklerine düzenlenen provokatif saldırılara lanet yağdı. Daha da önemlisi, Türkiye’nin tüm siyasetçileri ile tek vücut olması çok önemliydi. Şimdi gelelim yaptığım görüşmeler neticesinde konunun dikkat çeken ayrıntılarına... Türkiye’nin sinir uçları ile oynamak isteyenlerin ya da Türkiye’yi karıştırmak isteyenlerin kullanabileceği başlıklardan birisi “Alevilik”. Devlet de güvenlik güçleri de bunun farkında. Bu nedenle bu tür konularda çok hassas, titiz ve aynı zamanda hiçbir şüpheye yer bırakmayacak çalışma yürütülüyor. Gelelim madde madde detaylara:

İki ihtimal var. Saldırganın ya akli dengesi bozuk ya da arkasında birileri var.

Babasının saldırıdan bir gün önce, “Oğlumun psikolojik sorunları var” diyerek, emniyete kayıp başvuru yapması dikkat çekici.

Eskişehir’de bulunan saldırgan arabaya atlayıp geliyor, “Eskişehir’deki cemevleri kapalı” iddiasını öne sürerek, Ankara’ya geldiğini söylüyor. 45 dakikada bu eylemleri gerçekleştiriyor.

Yapılan dijital ve teknik incelemelerde saldırganın daha önce keşif yapmadığı, Google’a girerek yerlerin adreslerini tespit ettiği bilgisi var.

İlk saldırı Çankaya’da. Gelen telefon ihbarı üzerine önce Ankara Çankaya ve Mamak İlçe Müdürlükleri harekete geçiyor.

Güvenlik kameraları taranıyor.

Terörle mücadele birimi dahil tüm Ankara polisi alarma geçiyor. Saldırgan sabaha kadar uyumayan, alarma geçen Ankara Emniyeti’nin başarısı ile bir saatte yakalanıyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
21 yıl ve 21 yıl önceki kurucular kurulu manifestosu 16 Ağustos 2022 | 527 Okunma Gittim, gördüm, dua aldım, dilek ağacına dilekte bulundum... 12 Ağustos 2022 | 2.084 Okunma Soçi gerçekleri ve Batı’nın paniği 09 Ağustos 2022 | 2.250 Okunma KPSS’de iptale giden yol 05 Ağustos 2022 | 779 Okunma Türkiye oyuna gelmez ve saldırıların ayrıntılarında son durum 02 Ağustos 2022 | 1.235 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar