Özel Harekât’ın kalbine girdik... Şehitliği hatırlatan o ayna

Hürriyet Gazetesi Yazarı Hande Fırat'ın bugünkü (27.11.2022)'' Özel Harekât’ın kalbine girdik... Şehitliği hatırlatan o ayna'' başlıklı yazısı.

“Yırtıcılar az yaşar... Uzun sürmez doğanlık... Her ışığın ardında gizlidir bir kahramanlık; Adsız sansız olsa da, en büyük kahramanlık: Göz kırpmadan saldırıp bir daha dönmemektir.” (Hüseyin Nihal Atsız)

Duvara yazılmış bu şiirin hemen ilerisinde şehitlerimizin resimleri var. En sonda ise bir ayna. Bu aynaya iyi bakın! Onlar bu aynaya her gün bakıyor. Tüm şehitlerin arasında o aynaya bakınca kendini görüyorsun! O ayna diyor ki: “Sıradaki şehit sen olabilirsin! 340. şehit sen olabilirsin!”

‘VATAN AŞKI BİZİMKİSİ’

Daha ilk anda gencecik şehitlerin fotoğrafları ve o ayna ile vuruldum ben. Türkiye’nin 15 Temmuz’da en ağır darbelerinden birini aldığı 51 polisimizin şehit olduğu Gölbaşı Özel Harekât Başkanlığı’nda cuma günü foto muhabirimiz Mert Gökhan Koç ile bambaşka bir dünyaya girdik. Kimi zaman gözlerim doldu, kimi zaman hayranlık ve onlara karşı şükranla doldum. Kadın özel harekâtçılarla bir gün geçirdim, cesaretlerine, vatan aşklarına, anneliklerine hayran kaldım. Emniyet Genel Müdürlüğü Özel Harekât Daire Başkanlığı bünyesinde 20 bin 500 özel harekâtçı görev yapıyor, bunların 500’ü kadın. Her an ölümle burun buruna olan kadın özel harekâtçıların dilinde hep aynı cümle: “Vatan aşkı bizimkisi...”

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati açıkladı: EYT’nin kaynağı hazır 02 Şubat 2023 | 172 Okunma 6’lı Masa’nın Ortak Politikalar Mutabakat Metni’nde olmayanlar ve sorularım 31 Ocak 2023 | 1.316 Okunma Mülteci çocuklar, savaşlar, açlık ve salgının sonuçları 29 Ocak 2023 | 112 Okunma Tek ortak noktaları Erdoğan düşmanlığı nedeni ise dış politika 27 Ocak 2023 | 1.305 Okunma Pompeo’nun çarpıtması 26 Ocak 2023 | 646 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar