Milli Savunma Bakanı terörle mücadelede son durumu ve dış gelişmeleri anlattı

Hürriyet yazarı Hande Fırat bu hafta 'Milli Savunma Bakanı terörle mücadelede son durumu ve dış gelişmeleri anlattı' başlıklı yazısında Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler ile görüşmelerinin ayrıntılarını kaleme aldı.

MESLEK hayatının tamamı terörün her türlüsüne karşı mücadele ile geçti.

Şimdi Milli Savunma Bakanı. Üstelik bakanlar arası illerin sorunları açısından yapılan paylaşımda, bir zamanların terörle mücadele konusunda en yoğun iki ilinden sorumlu, Hakkâri ve Şırnak... Sevgili meslektaşımız Anadolu Yayıncıları Derneği Başkanı Sinan Burhan’ın ev sahipliğinde bir grup gazeteci Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler ile bir araya geldik. “Yıllarca terörle anılan Hakkâri ve Şırnak gibi güzide illerimizin bende özel bir yeri var” dedi. Güler, 1992-1994 yılları arasında Tabur Komutanı olarak Şırnak’ta görev yapmıştı. Gözlemlerini şöyle paylaştı:

‘BÖLGE HALKI MUTLU’

◊ “Bölge halkı tüm sorunlarına rağmen terör belasından kurtulmaktan ve bölgenin geleceğinde terör olmayacağına olan inançlarının artmasından dolayı mutlu.

◊ Bölge terörden temizlendikçe, güvenlik ve huzur temin edildikçe, hükümetimiz tarafından yürütülen hizmet siyasetiyle ulaştırmadan sağlığa, eğitimden spora, tarımsal kalkınmadan hayvancılığa, çevre-şehircilikten turizm ve kültüre kadar her alanda büyük yatırımlar hayata geçirildi, geçirilmeye devam ediyor.

◊ Gabar’daki petrol ciddi bir boyuta ulaştı. Şimdi Cudi var, Kato’da çok daha büyük bir rezervin olduğu değerlendiriliyor. Hakkâri’de de petrol arama faaliyetine başlandı. İnşallah oradan da ümitliyiz. Şimdi Siirt’e, Van’a da bakılıyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Ekonomideki gelişmeler 05 Aralık 2023 | 584 Okunma Şampiyonlar ligi ve Mars’ta şube 01 Aralık 2023 | 278 Okunma Para nerde? 28 Kasım 2023 | 1.401 Okunma Biraz daha ölüm için mi 24 Kasım 2023 | 135 Okunma Erdoğan’dan Berlin dönüşü önemli açıklamalar: 50 artı 1’in değişmesi isabetli olur 19 Kasım 2023 | 469 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar