Gül: Kendi eşinize, kardeşinize olmuş gibi hissediyorsunuz

HÜRRİYET gazetesi Ankara bürosunun geleneksel sabah kahvaltılarında haber merkezi ve yazarlarımızla Adalet Bakanı Abdulhamit Gül’ü konuk ettik.

Adalet Bakanı, kadına karşı şiddetin önlenmesi için acil faaliyet planı kapsamında yayınladığı “müdahale genelgesi”nin ayrıntılarını anlattı. Oya Armutçu’nun haberinde bu ayrıntıları okuyabilirsiniz. Adalet Bakanı’na kadına karşı şiddet, cinayet haberlerinde bir baba, bir eş olarak neler hissettiğini sordum. Bu soruya verdiği yanıtla başlayalım:

“ -Türkiye’de bu meseleler herkesi incitir, üzer. Herkesin paylaştığı duygular bizim de yaşadığımız duygular. Çünkü Eskişehir’deki, Ordu’daki, Ankara’daki bir hadise sanki kendi kardeşiniz, kendi eşinize olmuş gibi hissediyorsunuz.

- Bu işi sadece kamuya, bir bakanlığa, polise havale etmek de doğru değil. Sorun hepimizin sorunu. Siyasi bir konu da değil. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Hayalet silahlarla örtülü savaş 10 Temmuz 2020 | 2.730 Okunma Olağan şüpheliler 07 Temmuz 2020 | 2.436 Okunma Sosyal medya nasıl düzenlenecek? 03 Temmuz 2020 | 2.639 Okunma Bu rehavet iyi değil 30 Haziran 2020 | 2.717 Okunma Bu rehavet iyi değil 29 Haziran 2020 | 19 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar