‘Erdoğan’ın geç kalmayacağına inanıyorum’

Türkiye ve Libya arasında imzalanan mutabakat doğu Akdeniz’de oyunu da bozdu, Türkiye karşıtı hareket eden ülkelerin sinirini de... Türkiye çok boyutlu, karmaşık, adeta satranç oynamayı gerektiren bir durumla karşı karşıya.

Türkiye’nin karşı cephesinde yer alan ülkelerle yaşadığı sorunlar ve neredeyse ilişkilerinin bulunmaması ise dezavantaj.

Diğer yandan konunun bir de “Libya’ya asker gönderme” tartışması tarafı var. CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, daha önce bu köşede yer aldığı üzere, “Ne işimiz var Libya’da?” demişti. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ise son olarak “Meşru Libya yönetimini yıkmaya yönelik çabaların yoğunlaşmasının sebebini gayet iyi biliyoruz. Son dönemde meşru Libya yönetimine çok ciddi desteklerimiz oldu. Gerekirse bu desteklerin askeri boyutunu arttıracak; karada, denizde ve havada her türlü imkânı değerlendireceğiz” açıklamasını yaptı.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Olağan şüpheliler 07 Temmuz 2020 | 2.433 Okunma Sosyal medya nasıl düzenlenecek? 03 Temmuz 2020 | 2.639 Okunma Bu rehavet iyi değil 30 Haziran 2020 | 2.716 Okunma Bu rehavet iyi değil 29 Haziran 2020 | 18 Okunma Z kuşağına özel seçim kampanyası 26 Haziran 2020 | 2.337 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar