Dipsiz Göl’e müfettiş

DİPSİZ Göl’ün adına uygun olmayan ve “Yok artık” dedirterek dibinin görülecek şekle getirilmesi Türkiye’yi ayağa kaldırdı. Dün Ankara ofisimizdeki kahvaltıda sorularımızı yönelttiğimiz İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, bakanlığınca soruşturma açıldığını açıkladı.

Olayın incelenip aydınlatılması için bir mülkiye müfettişi görevlendirildiğini söyledi.

Dün ilerleyen saatlerde görüştüğüm eski Çevre Bakanı ve AK Parti’nin yerel yönetimlerden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki ise “Dipsiz Göl, Kültür Bakanlığı Tabiat Varlıkları Kurulu tarafından tescillenmeliydi” dedi. Özhaseki’nin bu sözlerinin ardından ülkemizde korunması gereken ama tescillenmemiş, Tabiat Varlıkları Kurulu’nun onayına sunulmamış kaç ‘Dipsiz Göl’ümüz var sorusu aklıma geldi. Benzer bir olayın bir daha yaşanmaması için Türkiye geneli için bir çalışma yapılmasında fayda var.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
COVID her yerde 04 Ağustos 2020 | 266 Okunma İyi ve mutlaka mesafeli bir bayram dileğiyle 31 Temmuz 2020 | 23 Okunma ‘Challange accepted’ Siyah-beyaz fotoğraf olmamak için 28 Temmuz 2020 | 322 Okunma Sevgili okurlar 21 Temmuz 2020 | 85 Okunma İki kara propaganda 17 Temmuz 2020 | 2.923 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar