Ankara’nın uzun gecesi: Reisi’nin helikopteri nasıl bulundu

Bölge bu kez İran’ın Cumhurbaşkanı Reisi’nin soru işaretleri ile dolu helikopter kazasıyla hayatını kaybetmesiyle şok yaşadı.

Şok diyorum çünkü komplo teorilerini dışarıda bıraksanız bile baştan sona yanlışlarla dolu bir ziyaret aracı ve yolu seçiliyor. Neden mi? Ayrıntılara yazının ilerleyen bölümlerinde gireceğim. Yaklaşık 600 km’lik bir yol. Nedense 600 km’lik yol için uçak değil, helikopter tercih ediliyor. Bu tercihin nedeni tamamen anlaşılmaz durumda.

DEVRİM MUHAFIZLARI VE İRAN İSTİHBARAT ÖRGÜTÜ ANKARA’YI ARADI

Azerbaycan dönüş yolundaki İran Cumhurbaşkanı Reisi ve Dışişleri Bakanı Abdullahiyan’ın bulunduğu helikopter, yanlarında heyetin diğer üyelerini taşıyan iki ayrı helikopterle birlikte yola çıkıyor. Sonrası simsiyah bir boşluk. Reisi’nin helikopterinden ses seda çıkmıyor, sinyal yok. Yok çünkü helikopterde uluslararası sinyal sistemi bulunmuyor.

Sonra olanları şöyle sıralayabiliriz:

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Ankara’nın kırmızı çizgisi 21 Haziran 2024 | 175 Okunma DEAŞ Horasan... Türkiye’nin Moskova’da önlediği büyük saldırı 18 Haziran 2024 | 290 Okunma Gazze’de ateşkes planının perde arkası ve şifreleri 13 Haziran 2024 | 2.442 Okunma Ekonomi yönetiminin bir yıllık karnesi 12 Haziran 2024 | 2.472 Okunma Avrupa’da sağın yükselişine Ankara nasıl bakıyor  11 Haziran 2024 | 1.265 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar