Ankara’dan tasarruf notları

"Ben defterlerimi sonuna kadar kullanıyorum. Bu seviyeye inmemiz lazım. Bu babamızın parası değil, milletin parası. Gösterişten uzak, mütevazı kamu anlayışına mecburuz.”

Hatırlayacaksınız bu mesajı Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Valiler Toplantısı’ndaki konuşmasında vermiş, Ankara büromuzdan Ebru Karatosun da haberini yapmıştı. Beklenen tasarruf genelgesi 16 Mayıs 2024 tarihinde Resmi Gazete’de yayımlandı. Genelgeyle, kamunun artık elini taşın altına koyacağı ortaya çıktı.

Ayrıntıları açıklandı; kamu kurum ve kuruluşlarının 3 yıl süreyle her ne şekilde olursa olsun yeni taşıt edinemeyecek olmasından yine 3 yıl süreyle yurtiçinde ve yurtdışında hiçbir şekilde yeni hizmet binası alınmaması, kiralanmamasına; temsil ve ağırlama ödeneklerinin zorunlu haller dışında kullanılamayacağına kadar birçok başlık içeriyor. Herkes doğal olarak uygulamayı merak ediyor.

KABİNE’YE ÖZEL BİLGİ NOTU

Bakanlıklarda genelgenin uygulanmasından sorumlu bakan yardımcıları belirlendi.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Gazze’de ateşkes planının perde arkası ve şifreleri 13 Haziran 2024 | 2.189 Okunma Ekonomi yönetiminin bir yıllık karnesi 12 Haziran 2024 | 2.463 Okunma Avrupa’da sağın yükselişine Ankara nasıl bakıyor  11 Haziran 2024 | 1.261 Okunma Meksika Açmazı’nda dehşet dengesinde bozulma yokıksız 07 Haziran 2024 | 318 Okunma Suriye’de Meksika açmazı ve dehşet dengesi 05 Haziran 2024 | 491 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar