Ankara KDP’nin tavrından memnun

İç gündem hareketliyken, sınırlarımızın hemen ötesinde, Kuzey Irak’ta önemli gelişmeler yaşanıyor. KDP’nin terör örgütü PKK’ya yönelik artan askeri faaliyetlerinden bahsediyorum.

İç gündem hareketliyken, sınırlarımızın hemen ötesinde, Kuzey Irak’ta önemli gelişmeler yaşanıyor. KDP’nin terör örgütü PKK’ya yönelik artan askeri faaliyetlerinden bahsediyorum. Ankara gelişmeleri dikkatle takip ediyor. Bu çerçevede kaynaklarımdan edindiğim bilgileri paylaşacağım:

Türkiye’nin operasyonları ve kararlılığına rağmen terör örgütü PKK, Suriye’nin kuzeyi ve Irak’ın kuzeyinde, Kürtlerin tek hamisi ve temsilcisi olduğu iddia ve yalanını sürdürmeye çalışıyor. Bunun için de ABD’den de destek alarak, bir süredir KDP’ye siyasi ve askeri baskı uyguluyor. Bu gelişmede, Suriye’deki Kürt Ulusal Konseyi görüşmelerinden KDP’nin çekilmesinin de etkili olduğu belirtiliyor.

Bu çerçevede KDP’nin Hakurk ve Sincar gibi taşra hâkimiyetini kırmaya yönelik faaliyetlere ağırlık veren PKK, daha sonra Erbil merkezde suikastlar ve işadamlarını haraca bağlama girişimlerini arttırdı.

PKK üst yönetiminin, Türkiye’nin başarılı operasyonları nedeniyle yaşadığı başarısızlığı perdelemek amacıyla KDP’yi suçlayıcı kara propagandaya hız verdiği değerlendirmesi de yapılıyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Cumhur ittifakı belli, millet ittifakı için yuvarlak masa kurulacak 13 Temmuz 2021 | 459 Okunma Seçime iki yıl varken... 09 Temmuz 2021 | 422 Okunma Kırmızı alarm ve bilek güreşi 06 Temmuz 2021 | 225 Okunma Üçüncü doz 02 Temmuz 2021 | 257 Okunma Sonsuz savaş biterken (!) Afganistan... 29 Haziran 2021 | 317 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar