Aman gevşemeyin! Sevinmek için henüz çok erken...

Toplumun yüzde 70-75’i aşılanabilirse dördüncü dalga olmayacak”

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Edirne’de yaptığı açıklamada, “Tüm Türkiye’de son iki haftada hastaneye başvuru yarı yarıya düştü. Bu sürecin sonunda vaka sayılarının çok azaldığı gerçek bir bayramı yaşamak istiyoruz” dedi. Hepimizin isteği vaka ve ölüm sayılarının azalması. Ancak yine hepimiz bu iki yılda acı ile öğrendik ki; sevinip birden açıldığımızda ya da gevşediğimizde o sayılar yeniden artıyor... Değerli Hoca; Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mehmet Ceyhan’ı aradım.

KISITLAMANIN ETKİSİ EN AZ 1 HAFTA SONRA...

Vaka sayılarındaki azalma için Mehmet Hoca henüz umutlu konuşmuyor. Kısıtlamanın etkisinin bir haftadan sonra görülmeye başlanacağına dikkat çeken Mehmet Ceyhan, Türkiye’de belirtisi olanlara test yapıldığını yani tarama yönetiminin tercih edilmediğini hatırlattı. Mehmet Hoca, Sağlık Bakanı Koca’nın, “Test sayısının düşmesi vaka sayısının düşmesinin sebebi değil sonucudur” sözünü ise şöyle değerlendirdi:

.....

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Milli Savunma Bakanı terörle mücadelede son durumu ve dış gelişmeleri anlattı 29 Eylül 2023 | 194 Okunma Bahçeli’nin Soylu çıkışının şifreleri 27 Eylül 2023 | 3.163 Okunma Dünyanın dikkati bu gezide 26 Eylül 2023 | 306 Okunma Daha 17 mi? Sorun sadece bu mu? 22 Eylül 2023 | 415 Okunma Ekonomide temel amaç rezerv güçlendirmek, TL’ye değer kazandırmak 19 Eylül 2023 | 335 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar