7 dakikalık vahşi cinayet... Liderler: Vahşi ve insanlık dışı

“BİZ bu cinayetle ilgili ses kayıtlarını bizden isteyenlerin hepsine dinlettik. İstihbarat örgütümüz hiçbir şeyi saklamadı. Suudiler dahil ABD, Fransa, Kanada, Almanya, İngiltere, kim istediyse...

“BİZ bu cinayetle ilgili ses kayıtlarını bizden isteyenlerin hepsine dinlettik. İstihbarat örgütümüz hiçbir şeyi saklamadı. Suudiler dahil ABD, Fransa, Kanada, Almanya, İngiltere, kim istediyse dinlettik.”

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Paris’ten dönüşte Kaşıkçı cinayetinde bir kere daha isteyen ülkelerle eldeki delillerin paylaşıldığı bilgisini verdi.

Ses kaydı, vahşi cinayetin en güçlü delillerinden biri.

Türkiye, gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın konsolosluktan çıkmaması üzerine hızla önemli bir süreci harekete geçirdi.

İlk etapta “Kayıp mı, içeride mi tutuluyor, cinayet mi” gibi birçok olasılığı aynı anda hızla masaya yatırarak teknik birçok imkânı kullanmaya başladı.

Bunu yaparken hukuki çerçevede kalmaya özen gösterdi.

Hukuki çerçeveye dikkat edilmesi ve uluslararası kamuoyunun düzenli bilgilendirilmesi, özellikle bu cinayetin arka planında Türkiye-Katar, Suudi Arabistan-Birleşik Arap Emirlikleri şeklinde yaratılmak istenilen eksenli ve çok amaçlı oyuna da engel oldu.

YAZININ DEVAMI
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Yevgeny Prigozhin 15 Şubat 2019 | 4.867 Okunma Zirve öncesi Rus basınının iddiası 12 Şubat 2019 | 143 Okunma Domates, biber, patlıcan... Bir anda bütün dünyam karardı 08 Şubat 2019 | 474 Okunma O koltuk Bahçeli’yi bekliyor... Ankara’da hedef kararsız seçmen 05 Şubat 2019 | 2.005 Okunma Suriye satrancı 01 Şubat 2019 | 504 Okunma
TÜM YAZILARI