Sonbaharı sağlıklı geçirmek için yoğurt tüketin

Koskoca bir yaz mevsimi acısıyla tatlısıyla geride kaldı, artık sonbahar mevsimini yaşıyoruz. Mevsim geçişlerinde hastalıklardan korunmanın ve sağlıklı yaşam sürmenin en önemli yolu bağışıklık sistemini güçlü tutmaktan geçmektedir.

Hastalıklardan korunmanın ilk kuralı her fırsatta söylediğim gibi sık sık ellerinizi yıkamaktan geçiyor. Çoğu insan ellerini yıkaması gerektiğini biliyor ancak yalnızca erkeklerin yüzde 50'si, kadınlarınsa yüzde 78'i tuvaleti kullandıktan sonra ellerini sabun ve su ile yıkıyor. Gün içinde düzenli olarak ellerinizi yıkayın.

SUYA SABUNA DOKUNUN
Toplu taşıma araçları kullandıktan sonra el temizliğinize çok dikkat etmelisiniz. Cep telefonu ve klavye gibi sık kullandığınız yüzeyler ile kapı kolu ve alet tutacakları gibi ortak temas edilen yerleri düzenli olarak dezenfekte etmeyi alışkanlık haline getirin. Mevsim geçişlerinde C vitamini bakımından zengin gıdalar tüketilmesi gerekir. Yoğurt gibi probiyotik kaynağı bir besin, düzenli olarak tüketildiklerinde bağırsak florasını ve bağışıklık sistemini güçlendirmeye yardımcı olmaktadır. m.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
El yıkarken sıvı sabun tercih edin 19 Eylül 2019 | 270 Okunma Ev turşusu kurmanın tam zamanı 18 Eylül 2019 | 91 Okunma Uyumadan önce odanızı havalandırın 12 Eylül 2019 | 107 Okunma Okula uyum sürecini doğru yönetmenin 7 yolu 11 Eylül 2019 | 23 Okunma Sonbaharın favori besinleri kabak balık, mantar 05 Eylül 2019 | 60 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar