Okula uyum sürecini doğru yönetmenin 7 yolu

Bu hafta ilk kez ziller çaldı ve okul maratonu başladı. Bazı çocuklar okuldan korkuyor, bazıları ise bu korkuyu fobiye dönüştürüyor. Peki aileler bu konuda onlara nasıl destek olmalı, çocuklarının okula uyum sürecini nasıl yönetmeli?

CESARETLENDİRİN
Mutlu çocuk istiyorsanız önce sizin mutlu olmanız ve çocuğunuzun etkilendiğini düşündüğünüz ailevi problemlerinizi çözmeye çalışmanız gerekir. Çocuğunuzun korkusunu içine atmaması ve size anlatması için onu cesaretlendirmelisiniz.

OKULDA BEKLEMEYİN
Okulun ilk günlerinde çocuğunuz hangi ebeveynden daha kolay ayrılabiliyorsa, okula o kişi ile gitmesi daha doğru olur. İlk iki gün dışında okulda beklemek çocuğunuzun adaptasyon sürecini olumsuz etkileyebilir.

KİMSEYLE KIYASLAMAYIN
Çocuğunuzu başka çocuklarla kıyaslamak belki de bu süreçte yapacağınız en yanlış tutum olabilir.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Her 3 kişiden biri tansiyon hastalığının farkında değil 05 Aralık 2019 | 127 Okunma DASH diyetiyle tansiyonu düşürmek mümkün 04 Aralık 2019 | 103 Okunma Sağlıklı ve uzun ömür için... O yiyecekleri hayatınızdan çıkarın 28 Kasım 2019 | 692 Okunma Çok uyumak değil kaliteli uyku önemli 27 Kasım 2019 | 104 Okunma Sağlıksız beslenme kadınları tehdit ediyor 21 Kasım 2019 | 151 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar