Okula uyum sürecini doğru yönetmenin 7 yolu

Bu hafta ilk kez ziller çaldı ve okul maratonu başladı. Bazı çocuklar okuldan korkuyor, bazıları ise bu korkuyu fobiye dönüştürüyor. Peki aileler bu konuda onlara nasıl destek olmalı, çocuklarının okula uyum sürecini nasıl yönetmeli?

CESARETLENDİRİN
Mutlu çocuk istiyorsanız önce sizin mutlu olmanız ve çocuğunuzun etkilendiğini düşündüğünüz ailevi problemlerinizi çözmeye çalışmanız gerekir. Çocuğunuzun korkusunu içine atmaması ve size anlatması için onu cesaretlendirmelisiniz.

OKULDA BEKLEMEYİN
Okulun ilk günlerinde çocuğunuz hangi ebeveynden daha kolay ayrılabiliyorsa, okula o kişi ile gitmesi daha doğru olur. İlk iki gün dışında okulda beklemek çocuğunuzun adaptasyon sürecini olumsuz etkileyebilir.

KİMSEYLE KIYASLAMAYIN
Çocuğunuzu başka çocuklarla kıyaslamak belki de bu süreçte yapacağınız en yanlış tutum olabilir.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Uyumadan önce odanızı havalandırın 12 Eylül 2019 | 104 Okunma Okula uyum sürecini doğru yönetmenin 7 yolu 11 Eylül 2019 | 23 Okunma Sonbaharın favori besinleri kabak balık, mantar 05 Eylül 2019 | 60 Okunma Sonbaharı sağlıklı geçirmek için yoğurt tüketin 04 Eylül 2019 | 94 Okunma Down Sendromlu çocuklarda kalp hastalığı olabilir 29 Ağustos 2019 | 22 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar