Kilonuzu probiyotiklerle kontrol altına alın

Bakteri denildiğinde akla ilk gelen şey kötü bakterilerdir. Ama sağlığımıza destek veren iyi bakteriler de vardır. Bu bakteriler probiyotiklerdir..

Probiyotik, bağırsakları düzenleyen ve bağışıklığı güçlendiren mikroorganizmalara verilen addır. Probiyotikler, bağırsağın doğal florasının hastalığa neden olan hemen her türlü düşman organizmaya karşı birer bariyer oluşturmasına yardımcı olmaktadır. Probiyotikler; alerji, artrit, astım, kanser, depresyon, kalp hastalığı ve gastrointestinal problemler de dahil olmak üzere birçok hastalığın tedavisinde yardımcı rol oynar.

İYİ BAKTERİLER ARTAR
Araştırmalara göre; bağırsaklarımızdaki probiyotiklerin bakterilerin alt ve üst solunum yolu enfeksiyonlarının önüne geçilmesine yardımcı olduğu sonucuna varılmıştır. Kalın bağırsağımızla ilgili yaşadığımız problemlere, aldığımız probiyotiklerle engel olabiliriz. Probiyotiklerin düzenli olarak kullanılmasıyla daha kaliteli ve sağlıklı bir yaşam sürdürmek mümkün. Aynı zamanda vücudumuzdaki bakteri dengesini de iyi yönde değiştirmektedir. Probiyotikler, vücudumuzdaki iyi bakterilerin sayısını artırırken, kötü bakterilerin de çoğalmasını engeller. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Kilonuzu probiyotiklerle kontrol altına alın 16 Mayıs 2019 | 196 Okunma Stresinizi evinizi temizleyerek atın 15 Mayıs 2019 | 29 Okunma ‘İyileştim’ diyerek antibiyotiği yarıda bırakmayın 15 Kasım 2018 | 3.160 Okunma Kadınlarda KOAH hastalığı daha fazla görülüyor 14 Kasım 2018 | 3.147 Okunma Arka cebinizde 1 santimden kalın cüzdan taşımayın 09 Kasım 2018 | 307 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar