Kahve sağlığa faydalı ama dişleri sarartabilir

Ağız sağlığınıza ekstra özen gösterip dişlerinizi her gün düzenli olarak fırçaladığınız halde dişlerinizin sarı göründüğünü mü fark ettiniz?

Bu durumun nedeni, ağız sağlığınızla ilgili doğru bildiğiniz ama aslında yanlış olan alışkanlıklarınız olabilir… Dişlerdeki renk değişikliği yani diş sararması, dişlerin beyazımsı parlaklığını kaybetmesi ve koyu sarı renge dönüşmesidir. Diş minesinin dış katmanı zamanla zayıflamaya ve saydamlaşmaya başlar. Böylece diş minesinin altında bulunan ve koyu sarı ile kahverengi arasında bir rengi olan dentini gösterir. Dişlerimizi koruyan kaplama, zamanla doğal olarak zayıflar. Bazı insanlarda bu kaplama diğerlerinden daha çabuk zayıflar ve dişleri beyazımsı ışıltılarını kaybetmeye başlar.

GARGARAYI FAZLA KULLANMAYIN

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Sabitlenmeyen eşya ve halı ev kazalarına sebep oluyor 17 Temmuz 2019 | 11 Okunma Renk körlüğü erkeklerde daha sık görülüyor 11 Temmuz 2019 | 33 Okunma Böbrek hastaları ketojenik diyetten uzak durmalı 10 Temmuz 2019 | 105 Okunma Eş desteği lohusalık sendromunu azaltabilir 04 Temmuz 2019 | 19 Okunma Güneş ışınlarına karşı benlerinizi takip edin 03 Temmuz 2019 | 44 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar