Hastalıklara kalkan olacak şifa reçeteleri

Sabah Gazetesi Yazarı Halit Yerebakan'ın bugünkü (29.11.2022)''Hastalıklara kalkan olacak şifa reçeteleri'' başlıklı yazısı.

Soğuk algınlığı, grip ve Kovid-19 kapıda. Vücut hastalıkla savaştığı için sindirime ayıracak enerjisi olmaz. Bu nedenle hastayken basit ve sindirimi kolay yiyecekler öncelikli tercih olmalı. Alınabilecek hijyen önlemlerinin yanında bağışıklığınızı da bu hastalıklara karşı hazırlamanız gerekli. Vücudunuzun hem güçlü kalması hem de daha kolay toparlanabilmesi için sağlıklı besinlerle mutfağınızı doldurmanın tam zamanı. Ancak yine de bir hastalığa yakalanırsanız mutfağınızda mutlaka bulundurmanız gereken bazı yiyecekler var.
Hasta olduğunuz bir zamanı düşünün. Muhtemelen canınız pek bir şey yemek istemiyordur. Sindirimi kolay basit karbonhidratlara biraz da protein ekleyerek tüketmek kısa sürede daha iyi hissetmeye başlamanızı sağlayabilir.

YEŞİL ÇAY BOĞAZ AĞRISINA DA İYİ GELİR
İşte sizin için hazırladığım şifa reçeteleri:
Yulaf ezmesi hastayken tüketilebilecek en iyi yiyeceklerden biri. Badem ezmesi veya süzme peynir ekleyerek vücudunuzun protein ihtiyacına da katkıda bulunabilirsiniz.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bal tüketmeyenin vay haline 03 Şubat 2023 | 271 Okunma Antidepresan duyguları köreltiyor 31 Ocak 2023 | 87 Okunma Kış hastalıklarına karşı önlem alın 27 Ocak 2023 | 116 Okunma Hafızanızı yaşlanmaya terk etmeyin 24 Ocak 2023 | 326 Okunma Bel ağrılarınızın nedenini keşfedin 17 Ocak 2023 | 227 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar