Hamilelikte uykusuzluğa önlem alın

Vücudumuzun ihtiyaç duyduğu en temel şeylerden birisi hiç şüphesiz uykudur.

Hayatımızın neredeyse üçte birini uyuyarak geçirdiğimiz düşünülürse gece dinamiğimizin kalitesi ve genel sağlığımız, doğrudan uyku düzenimize bağlıdır diyebiliriz. Yeteri kadar ve kaliteli bir uyku uyuyamıyorsanız, takip eden gününüz çok zor geçecektir. Neredeyse herkes zaman zaman uykusuzluk sorunuyla karşı karşıya gelir. Uykusuzluk; uykuya dalmayı, uykuda kalmayı zorlaştıran ya da çok erken uyanmanıza neden olan yaygın bir uyku bozukluğudur. Hatta bu nedenle uyandığınızda kendinizi yorgun hissedebilirsiniz.

HASTALIKLARA SEBEP OLABİLİR
Düzenli ve yeterli uyku, insan sağlığı için son derece önemlidir. Uykusuzluk, vücut sağlığını olumsuz yönde etkiler. Stres ve yorgunluk ile birleştiğinde bağışıklık sistemini düşürür, birtakım hastalıklara yol açar. Bu hastalıklar; kalp rahatsızlığı, depresyon ve baş ağrıları şeklinde kendini gösterebilir. Hamilelik sürecinde kadınların yaşadıkları sorunların başında uykusuzluk gelir. Aslına bakılırsa hamilelikte uykusuzluk yaşanması oldukça normal bir durum. Hatta hamile kadınların yüzde 78'i bu sorun ile karşılaşır.


YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Renk körlüğü erkeklerde daha sık görülüyor 11 Temmuz 2019 | 33 Okunma Böbrek hastaları ketojenik diyetten uzak durmalı 10 Temmuz 2019 | 105 Okunma Eş desteği lohusalık sendromunu azaltabilir 04 Temmuz 2019 | 19 Okunma Güneş ışınlarına karşı benlerinizi takip edin 03 Temmuz 2019 | 44 Okunma Antioksidan etkisi için olgun karpuz seçin 27 Haziran 2019 | 109 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar