Günde 20 dakika güneş yeterli

Güneş, vücudun biyolojik ve psikolojik sağlığı üzerinde olumlu etkiler sağlar.

Güneş ışığının yaydığı D vitamini iskelet sistemini güçlendirirken; romatizmal hastalıklar, iltihaplanma, osteoporoz gibi hastalıkların tedavisinde etkin rol oynar. Güneş ışığı ayrıca, kalsiyum emilimini sağlar, bağışıklık sistemini güçlendirir, depresyon ve stresin azaltılmasına yardımcı olur. Güneşten tam fayda sağlamak için günde 20 dakika güneşe çıkmak yeterlidir.

D VİTAMİNİ ALINIR
Güneş ışığı, D vitamini için en iyi kaynaktır. Tabii ki güneş ışığına direkt şekilde maruz kalmak da kanser riskini artıran bir unsurdur. Neyse ki, korumasız kısa süreli güneşe maruz kalma bile ihtiyaç duyduğunuz D vitamini seviyesini olumlu şekilde etkileyecektir. Bunun için tüm vücudunuzu güneşlendirmek de şart değil; sadece kol ve bacaklarınızın bir kısmının güneş görmesi, özellikle D vitamini almanız için yeterli. Güneş ışınlarına sürekli maruz kalmak birtakım sağlık sorunlarına neden olabilir. Cildinizi ultraviyole ışınlarından korumak için güneş kremi veya güneş losyonu kullanmak gerekir.

ÇİNKO OKSİTLİ GÜNEŞ KREMİ TERCİH EDİN

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Renk körlüğü erkeklerde daha sık görülüyor 11 Temmuz 2019 | 33 Okunma Böbrek hastaları ketojenik diyetten uzak durmalı 10 Temmuz 2019 | 105 Okunma Eş desteği lohusalık sendromunu azaltabilir 04 Temmuz 2019 | 19 Okunma Güneş ışınlarına karşı benlerinizi takip edin 03 Temmuz 2019 | 44 Okunma Antioksidan etkisi için olgun karpuz seçin 27 Haziran 2019 | 109 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar