Ya aileyi kaybedersek!

Star Gazetesi Yazarı Halime Gökçe'nin bugünkü (16.05.2022)''Ya aileyi kaybedersek!'' başlıklı yazısı.

Hafta sonu İstanbul'da çok önemli bir sempozyum vardı. İstanbul Aile Vakfı tarafından Prof. Dr. Ergün Yıldırım'ın başkanlığında düzenlenen Uluslararası Aile Sempozyumu'nun başlığı Dijital Çağda Aile'ydi.

Gayet makul, hatta elzem hale gelmiş bir konu. Aile ilk sosyalleşme mekânı, ilk ve son sığınağımız. Çağlar boyu pek çok değişim geçirmiş olmakla birlikte birey, toplum, devlet ve en önemlisi de çocuk için önemini asla yitirmiyor. Yitirmeyecek de.

Buna mukabil ailenin bireyin hapishanesi olduğunu, kadının aile içi roller tarafından köleleştirildiği vs. söyleyerek aileyi hedefe koyanlar da az değil. Bu marjinal tasavvurların nasılsa toplumda galip gelmeyeceğini söyleyip duralım mı peki?

Elbette değil.

Aile söz konusu olduğunda durum çok da güllük gülistanlık değil.

Sayılara boğulmadan dünya verilerine baktığımızda ailenin aleyhine işleyen bir sürecin yaşandığı görülüyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Muhalefetimizin NATO hezimeti! 04 Temmuz 2022 | 513 Okunma Meral Akşener, Abdülhamit Han'dan ne istiyor? 21 Haziran 2022 | 768 Okunma Muhalefetin ve iktidarın 2023 kozları 13 Haziran 2022 | 526 Okunma Çocuklarımıza ne yapıyoruz? 06 Haziran 2022 | 367 Okunma Türkiye'nin değil dünyanın en büyük Millet Bahçesi 30 Mayıs 2022 | 238 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar