PKK'nın çevre terörü

Sonuç her ne olursa olsun iki şey var ortada. İlki PKK’nın çevre terörü yapageldiği, ikincisi ise çevrecilikle ün yapmış bazı çevrelerin söz konusu PKK olduğunda nedense seslerinin çıkmadığı.

Hatay’daki yangınları söndürme faaliyetleriyle beraber yangının sebebi ve sabotaj ihtimaline karşı yürütülen soruşturma da devam ediyor. Terör örgütü PKK’nın kundaklama eylemi olabileceği üzerinde duruluyor. Çünkü PKK’nın defalarca çevre terörü gerçekleştirdiği biliniyor.

KCK-PKK yapılanmasının siyasi alandaki türlü örgütlenmeleri gibi doğrudan terör faaliyeti gösteren, isimleri ve faaliyet alanları farklı, alt terör örgütleri var.

Bunların sayısı o kadar çok ki alfabenin tüm harflerini istila etmiş durumdalar. Kadın teröristleri için başka, gençleri rehin aldıkları örgütleri daha başka… İran’daki yapılanmalarının adı farklı, Suriye’dekinin farklı.

Bu strateji uluslararası alanda taktik geliştirmelerine yardımcı oluyor. Bir de üstlenmek istemedikleri, Batılı dostlarına karşı savunamayacakları eylemler için kullandıkları TAK, Halkların Birleşik İntikam Milisleri ve Ateşin Çocukları gibi intihar saldırıları ve orman terörü eylemleri yapan birimleri var.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Avrupa'nın yeni 'kurucu ötekisi' 28 Ekim 2020 | 803 Okunma Yaşlıları hayattan emekli etmeyelim 26 Ekim 2020 | 237 Okunma İyi Parti niye kurulmuştu ki? 21 Ekim 2020 | 1.635 Okunma Aklınızdan bile geçirmeyin! 19 Ekim 2020 | 444 Okunma Parayı hizmete harcamayacaksanız ne yapacaksınız? 14 Ekim 2020 | 164 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar