Meral Akşener, Abdülhamit Han'dan ne istiyor?

Meral Akşener bir süredir II. Abdülhamit'e dair seküler kesimlerdeki ön yargı ve şeytanlaştırıcı dili kullanıyor. Abdülhamit Han'ın imparatorluğu bir arada tutabilmek adına 33 yıl boyunca...

Meral Akşener bir süredir II. Abdülhamit'e dair seküler kesimlerdeki ön yargı ve şeytanlaştırıcı dili kullanıyor. Abdülhamit Han'ın imparatorluğu bir arada tutabilmek adına 33 yıl boyunca yürüttüğü rasyonel diplomasi ve kurduğu modern eğitim ve sağlık kurumlarından hiç söz etmiyor. Tüm Osmanlı coğrafyasında ilk, orta ve liseleri yaygınlaştırdığından, kızların eğitimine verdiği önemden söz edecek değil ya.

Devletin içinde olduğu şartları anlatsa iddiası etkisini yitirecek. En iyisi ezber sloganlarla devam etmek.

Meşrutiyet'in ilanından ilk meclis ve ilk anayasanın II. Abdülhamit döneminde yürürlüğe konduğundan da söz etmeyecektir. Varsa yoksa istibdat!

'Diktatör' ve 'tek adam' söylemine açılım getirdiğini düşünüyor olabilir. İpleri kimin elindeyse, onlara karşı bağlılığının daha güçlü ifadesi anlamına geliyor bu söylem. Gezi kalkışmasını 1908'e benzettiğine göre Osman Kavala da İttihatçıları temsil ediyor.

Bugün Gezi'yi alkışlayanlar ve Kavala'yı

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Muhalefetimizin NATO hezimeti! 04 Temmuz 2022 | 513 Okunma Meral Akşener, Abdülhamit Han'dan ne istiyor? 21 Haziran 2022 | 768 Okunma Muhalefetin ve iktidarın 2023 kozları 13 Haziran 2022 | 526 Okunma Çocuklarımıza ne yapıyoruz? 06 Haziran 2022 | 367 Okunma Türkiye'nin değil dünyanın en büyük Millet Bahçesi 30 Mayıs 2022 | 238 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar