KPSS olayı, 3 soruda kopan kıyamet mi algı yönetimi mi?

Kamu Personeli Seçme Sınavı yani KPSS, senede bir kez yapılıyor. Haliyle sınavın bekleyeni çoktu. Yaklaşım 1 milyon kişi girdi bu sınava. Aldıkları neticelere göre kendilerine bir rota tayin edeceklerdi. Aileleriyle...

Kamu Personeli Seçme Sınavı yani KPSS, senede bir kez yapılıyor. Haliyle sınavın bekleyeni çoktu. Yaklaşım 1 milyon kişi girdi bu sınava. Aldıkları neticelere göre kendilerine bir rota tayin edeceklerdi. Aileleriyle birlikte hesap edince hatırı sayılır bir kesimin hayatına olumlu yönde tesir edecek bir sınavdan söz ediyoruz.

Şu haliyle o tesir olumsuz bir yöne evrildi diyebiliriz. Adayların en az etkilenmesi için hemen yeni bir başkan atandı ve sınavın tekrarının en yakın zamanda yapılacağı açıklandı. Fakat her halükarda bir zaman kaybı söz konusu.

Muhalefet de tabii olarak malzeme etti bu durumu.

Atlamasını beklemiyorduk zaten. Olmayanı var kılıp konuşan, yalanı senet gibi okuyan bir muhalefetin böyle bir fırsatı kaçırması düşünülemezdi.

ÖSYM ve merkezi sınavlarla ilgili malum travmamız var bir de. FETÖ'nün sızdığı kurumlardan biri de ÖSYM'ydi.

Hükümetin bu kadar hızlı ve radikal bir kararla ÖSYM başkanını görevden alması ve sınavı

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
6'lı muhalefetin koalisyon önerisi 05 Aralık 2022 | 232 Okunma 'Türkiye Yüzyılı'nın kilometre taşları: Birlik, İrade, Zafer! 28 Kasım 2022 | 128 Okunma İyi Parti masadan kalkar mı? 21 Kasım 2022 | 484 Okunma Masanın cumhurbaşkanı adayını Erdoğan belirlesin istiyorlar 07 Kasım 2022 | 475 Okunma Erdoğan'ın politik enerjisi: ‘Türkiye Yüzyılı' 31 Ekim 2022 | 194 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar