İyi Parti niye kurulmuştu ki?

İyi Parti Milletvekili Ümit Özdağ, Tarafsız Bölge programında partisinin İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu’nun FETÖ ile yakınlığına dair imalı hatta iddialı sözler sarfetti. Demesi o ki, İyi Parti kurulurken daha...

İyi Parti Milletvekili Ümit Özdağ, Tarafsız Bölge programında partisinin İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu’nun FETÖ ile yakınlığına dair imalı hatta iddialı sözler sarfetti.

Demesi o ki, İyi Parti kurulurken daha, Kavuncu’nun FETÖ’nün bir sivil toplum kuruluşuyla ilişkisi olduğunu, bu yüzden kurucu yapılmaması gerektiğini ifade etmiş. O vakit kurucular listesine alınmamış ama daha sonra parti yönetimine girmiş.

Hali hazırda İyi Parti İstanbul İl Başkanlığı görevini yürütüyor. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ile arası çok iyi. İmamoğlu’nun mazbatasının almaya Kaftancıoğlu ile birlikte gittiler. Amaçları aynı, görevleri de; partilerinin adı değişik sadece.

***
İlişkileri ve yakınlıkları dolayısıyla derin bir isim Buğra Kavuncu. FETÖ-CIA ilişkisinin izini sürerken karşınıza çıkan isimlerden biri de o.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Erdoğan gibi liderin olsun! 23 Kasım 2020 | 0 Okunma Ak Parti'nin gücü; değişim ve reform 18 Kasım 2020 | 0 Okunma Ah be Ahmet abi! 15 Kasım 2020 | 0 Okunma Azerbaycan bayrağı Karabağ'da! 11 Kasım 2020 | 0 Okunma ABD seçimleri ve “sessiz çoğunluk” meselesi 05 Kasım 2020 | 0 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar