İnsan Hakları Eylem Planı ve yeni anayasa

Bizzat yaşadığım için biliyorum, hiçbir çetrefilli tarafı olmayan, çerçevesi belli bir davanın sonuçlanması için 3 yıldır bekliyoruz

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın önceki gün açıkladığı İnsan Hakları Eylem Planı üzerinde, Adalet Bakanlığı çok uzun zamandır ve derinlemesine tetkikler yaparak çalışmaktaydı. Geniş toplum kesimleriyle görüşmeler yapıldı. Pek çok STK ile toplantılar yapıldı, sendikalarla görüşüldü, siyasi partilerin önerileri dinlendi.

Basın mensuplarıyla da kademeli olarak görüşmeler yapıldı. Açıklanan eylem planında yer alan başlıkların bu toplantılarda çok detaylı şekilde konuşulduğunu kendimin de katıldığı birkaç toplantıdan bizzat biliyorum.

Şunu da ifade etmeliyim, eylem planı hazırlanırken yapılan çalışmada her türlü fikri-ideolojik ajandaya sahip kesimlerle görüşmekten çekinilmedi. Avrupa Birliği'nin kritik ettiği konuların da üzerinde duruldu.

Referans maddelerinin....

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
"Emekli amiraller" cidden rahatsız! 05 Nisan 2021 | 664 Okunma “Hrant Dink cinayeti faili meçhul kalsaydı iyiydi” diyenler 29 Mart 2021 | 264 Okunma Gelecek gençlerin, bizden çok onlar konuşsun 22 Mart 2021 | 195 Okunma İstiklal Marşı'mız kime yetmiyor? 18 Mart 2021 | 524 Okunma “Dindar muhafazakarlar değişmedikçe” sözünün dayanılmaz kibri! 15 Mart 2021 | 871 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar