FETÖ ile mücadele biter mi?

“FETÖ ile mücadele biter mi?” sorusu, “Mücadeleden vazgeçilir mi?” şeklinde de anlaşılabilir. Bana kalırsa hiçbir devlet hele de bu kadar yol aldıktan ve bedel ödedikten sonra mücadeleyi yarım...

“FETÖ ile mücadele biter mi?” sorusu, “Mücadeleden vazgeçilir mi?” şeklinde de anlaşılabilir. Bana kalırsa hiçbir devlet hele de bu kadar yol aldıktan ve bedel ödedikten sonra mücadeleyi yarım bırakmaz. Çünkü böyle devasa bir yapının kendini tamir ve taşere edebileceğini bilir. Buna müsamaha göstermek acziyete düşmektir.

Türkiye’nin FETÖ ile mücadeleden vazgeçmesi düşünülemez. Eline imkan geçmiş olsa CHP gibi bir parti dahi buna cesaret edemez. Çünkü devlet şerik kabul etmez.

Önceki gün FETÖ’nün mülkiye yapılanmasına mensup olduğu düşünülen sayıları 40’ı aşkın kaymakam ve vali yardımcısı açığa alındı. FETÖ’nün A sınıfı mahrem yapılanmasını oluşturan kadrolar bunlar. Vali ve kaymakamlar, devletin mülki idarelerdeki en yüksek sivil temsilcisi. “FETÖ’nün en devleti ele geçirme stratejisinde TSK, yargı ve emniyet kadar önem verdiği kamu bürokrasisi yapılanması.

Bugüne kadar devleti zaafa uğratma

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Ermenistan neyine güveniyor? 30 Eylül 2020 | 60 Okunma FETÖ ile mücadele biter mi? 09 Eylül 2020 | 2.649 Okunma Türkiye'nin cesaretini kırmak 04 Eylül 2020 | 145 Okunma Cumhuriyet Halk Partisi'nin DHKP-C terör örgütüne bir zaafı mı var? 02 Eylül 2020 | 3.014 Okunma Memleket için sevinemeyenler 21 Ağustos 2020 | 2.246 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar