Eskiden dağa taşaydı, şimdi nokta atışı

PKK terör örgütünün tepe isimlerinden Murat Karayılan daha yeni muhalefet için oy istemişti ki Türk Silahlı Kuvvetleri Kuzey Irak'ta aralarında Karayılan'ın sağ kolu olduğu bilinen örgütün önemli...

PKK terör örgütünün tepe isimlerinden Murat Karayılan daha yeni muhalefet için oy istemişti ki Türk Silahlı Kuvvetleri Kuzey Irak'ta aralarında Karayılan'ın sağ kolu olduğu bilinen örgütün önemli isimlerinin bulunduğu bir konvoyu vurdu. 

Neye niyet neye kısmet! 

Kandil'e yönelik operasyonlar kesintisiz devam ediyor ama eskiden yapılan ve ajansların "Misli ile bombaladık" diye duyurduğu operasyonlardan farklı bunlar. 

FETÖ'nün hakim olduğu dönemde, ABD'nin müsaade ettiği kadar ileri gidilen, acıtan ama öldürmeyen, PKK operasyonları geride kaldı. Adeta "Düşman al sana bomba" diye diye Kandil vurulur, içeride ise Kürt vatandaşlar canından bezdirilerek özellikle gençler PKK'nın işlemesine hazır hale getirilirdi.   

*

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Tump karşıtları ve Erdoğan karşıtları nerede ortaklaşıyor? 13 Kasım 2019 | 2.422 Okunma Eğitimde kalite arayışımız ciddi mi? 07 Kasım 2019 | 2.428 Okunma Darbecilerin Cumhuriyetçi diye geçindiği tuhaf ülkem… 31 Ekim 2019 | 2.359 Okunma Barış Pınarı’dan sonra PYD’nin tükenişi... 30 Ekim 2019 | 2.524 Okunma 'YPG çekilmezse TSK ezip geçer' 24 Ekim 2019 | 2.404 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar