Eskiden dağa taşaydı, şimdi nokta atışı

PKK terör örgütünün tepe isimlerinden Murat Karayılan daha yeni muhalefet için oy istemişti ki Türk Silahlı Kuvvetleri Kuzey Irak'ta aralarında Karayılan'ın sağ kolu olduğu bilinen örgütün önemli...

PKK terör örgütünün tepe isimlerinden Murat Karayılan daha yeni muhalefet için oy istemişti ki Türk Silahlı Kuvvetleri Kuzey Irak'ta aralarında Karayılan'ın sağ kolu olduğu bilinen örgütün önemli isimlerinin bulunduğu bir konvoyu vurdu. 

Neye niyet neye kısmet! 

Kandil'e yönelik operasyonlar kesintisiz devam ediyor ama eskiden yapılan ve ajansların "Misli ile bombaladık" diye duyurduğu operasyonlardan farklı bunlar. 

FETÖ'nün hakim olduğu dönemde, ABD'nin müsaade ettiği kadar ileri gidilen, acıtan ama öldürmeyen, PKK operasyonları geride kaldı. Adeta "Düşman al sana bomba" diye diye Kandil vurulur, içeride ise Kürt vatandaşlar canından bezdirilerek özellikle gençler PKK'nın işlemesine hazır hale getirilirdi.   

*

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bakalım İsmail Küçükkaya bunu soracak mı? 13 Haziran 2019 | 4.844 Okunma Trolizm esareti 12 Haziran 2019 | 1.578 Okunma AK Parti ve CHP'nin Kürtlere bakışındaki fark 30 Mayıs 2019 | 2.030 Okunma 27 Mayıs'tan 15 Temmuz'a darbeler parantezi 29 Mayıs 2019 | 1.624 Okunma Velev ki Rum'sun, mesele o değil anlamadın mı? 23 Mayıs 2019 | 2.694 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar